Про галицькі традиції і рецепт паски від Голови Молоді Демократичного Альянсу

Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха. Але ми хочемо розповісти про паску як страву, яку ми святимо та їмо.

У кожного з нас є свої традиції випікання паски. Наприклад, на Галичині та Закарпатті паски печуть переважно у вигляді круглого хліба зі спеціальним орнаментом зверху: жайворонок у традиційному вигляді, з складеними «вісміркою» крилами, мотив геометричного колоса, «баранячі ріжки» та квіти. На Великдень раненько, з укладеними ще в суботу до кошиків припасами, поспішали до церкви. Після «благовісту» відбувалося урочисте посвячення пасок, а потім  усі ледь не бігли додому. А закарпатці ще й заходили і до стайні, де заклинали худобу, щоб вона так швидко і щедро давала молоко, як господар повернувся додому з усім свяченим.

Та мова не про те. Ми  хочемо з вами поділитися рецептом великодньої паски від Анастасії Шимчук, Голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Молодь Демократичного Альянсу":

- Анастасіє, незабаром Великдень, ти будеш випікати паски чи купувати?

- Звісно випікати. Жодна магазинна паска не зрівняється із домашньою, випеченою власноруч. У моїй сім'ї заведено, що до приготування пасочок треба підходити лише з хорошим настроєм і добрими думками. Рецептів, звісно, є багато, але цього року я пектиму паски, як колись навчала бабуся.

"Головне - добре вибити тісто" - основне бабусине правило. І справді, з погано вимішаного тіста нічого смачного не виходить.

Отож, для приготуванням необхідно такі інгредієнти: 0,5 л молока, 100 г дріжджів, 1 кг муки, 10 жовтків, 150 г масла, 1 стакан цукру, можна також 1 столову ложку олії,  і за смаком та бажанням додати  родзинок.

Доки вимиті родзинки висихають, починаємо замішувати тісто.

В окрему посудину кладемо дріжджі, посипаємо їх ложкою цукру, потім додаємо трішки муки і молока. Усе розтираємо так, щоб утворилася рідкувата суміш. Доливаємо до суміші молоко, додаємо муку (власне мука додається поступово під час вимішування), нагріте масло, жовтки (добре збиті із цукром попередньо), ложку олії і починаємо вимішувати. Довго, старанно і сильно. Коли тісто майже готове - додаємо родзинки. 

Процес вимішування закінчується тоді, коли тісто вже не прилипає до рук. Вимішане тісто залишаємо  "рости" (найкраще помістити його у посудину великого розміру).

Ще одне бабусине правило: усі продукти для паски потрібно витягнути із холодильника за декілька годин до приготування, аби нагрілися.

Коли тісто виросло, ми розкладаємо його у форми, у яких будуть  пектися пасочки.

Із такої кількості продуктів може вийти три не надто великі паски. Головне -  не забути, що форму потрібно попередньо добре змастити маслом, а тіста помістити на половину менше від бажаного розміру паски. Під час випікання воно ще виросте.

Ставимо усе в нагріту до 200 градусів духовку і печемо при такій температурі близько години.

І ще одне із бабусиних правил: не заглядати! Так, не відкривати під час приготування духовку.

Готові пасочки можна прикрасити поливкою із збитих білків та цукру, присипками, родзинками.

Ось і все. Насолоджуємося!

А Тернопільська команда приєднується до Анастасії Шимчук та бажає усім читачам смачної паски та веселих свят!

 

Прес-служба
Тернопільського обласного осередку
ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
te@dem.alliance.org

18.05.2013

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Тернопільська область
Контакти
Тернопільський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
te@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117