Страйк перевізників в Сумах 2 червня визнали незаконним!!!

Сумська прокуратура з нагляду за дотриманням законів у транспортній сфері за зверненнями активістів ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу" визнала страйк перевізників незаконним.

Прокуратура визнала, що своїми діями, 2 червня, перевізники порушили цілий ряд законів України. У зв’язку з цим транспортним прокурором було доручено управлінню Укртрансінспекції провести відповідні перевірки, а міській владі, як стороні договору, вирішити, які саме дії прийняти щодо цих порушень.

Публічного рішення у цьому питанні від міської влади так і не було, хоча прокуратура і доручила Департаменту інфраструктури скласти акти про порушення, але їх подальшу долю громадськості міста невідомо. В організації обіцяють тримати цю справу на контролі та отримати офіційний коментар від влади щодо подальших дій.

Однак, не зважаючи на цілий ряд порушень, перевізники все ж вимагають підвищити тариф на основі поданих ними документів.

Про незацікавленість міської влади у встановленні економічно обґрунтованого тарифу, активістів ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу" повідомило територіальне відділення Антимонопольного комітету України, у відповіді на раніше подану скаргу. Замість залучити громадськість до обстеження пасажиропотоку, як це рекомендував зробити Антимонопольний, міськвиконком доручив зібрати ці дані суб’єктам господарювання, які надають послуги перевезення і прямо зацікавлені в встановленні максимально високого тарифу на проїзд.

Територіальне відділення Антимонопольного комітету також наголошує, що без проведення перевірки кількості пасажирів в міських автобусах та без чітко встановленого тарифу на міські перевезення закріпленого у рішенні Міськвиконкому, про підвищення тарифу не може йти і мови, бо це є прямим порушенням ст.17 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

"Відкритість влади – це перш за все, можливість контролювати її дії. Якщо керівництво міста планує провести власне обстеження пасажиропотоку, але зробити це кулуарно, без залучення громадськості та ЗМІ, то ми можемо отримати ще більш цікавіші цифри ніж вказані і так званих розрахунках перевізників. Наша позиція чітка і непохитна, ми вимагаємо публічної перевірки обстеження пасажиропотоку", - наголошує голова Сумського обласного осередку ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу" Шестерньов Дмитро.

В організації також наголошують, що на офіційному веб-сайті Виконавчого комітету досі відсутній проект рішення про підвищення тарифу на проїзд у міських автобусах, а отже у відповідності до чинного законодавства таке рішення не може бути розглянуто. Закон України "Про доступ до публічної інформації" вимагає публікувати проекти рішень міської влади не пізніше ніж за 20 днів до їх розгляду, в іншому випадку, таке рішення буде вважатись таким, що прийнято з порушенням встановленої процедуру.

 

Прес-служба

Сумського обласного осередку

ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

molod.da.sumy@gmail.com

13.08.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Сумська область
Контакти
Сумський обласний осередок ВМГО \"Молодь Демократичного Альянсу\"
molod.da.sumy@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117