Сумський суд став на бік громадян. Або закордонний паспорт за 170 гривень

Нещодавно Сумській окружний адміністративний суд задовольнив позов громадянина щодо повернення йому коштів переплачених за оформлення закордонного паспорту.

Трохи більше трьох місяців пройшло з того часу, коли заступник начальника обласного управління ДМС та представники прокуратури на "круглому столі" заявляли, що реальна ціна закордонного паспорту – 377,15 грн. і ні копійкою менше, але закон та суд стали на бік сумчанина Дмитра.

"Я заплатив 377,15 грн. за закордонний паспорт, хоча знав, що його законна вартість 170 грн., адже це було встановлено рішенням Верховного суду України, однак паспортисти відмовили мені в його оформленні за законну суму. Після отримання паспорту я захотів відновити справедливість та звернувся до активістів громадської організації "Молодь Демократичного Альянсу", які допомогли мені юридично правильно оформити моє звернення до суду. На всю судову "тяганину" у нас пішов лише місяць (два судові засідання, на одне з яких відповідач не зявився). Суд в цілому задовольнив мій позов та зобов’язав повернути мені 207,15 грн., які я переплатив за закордонний паспорт", - розказав свою ситуацію Дмитро Растворцев.

"Це рішення суду є одним з досягнень громадської кампанії "СТОП свавіллю в паспортних столах". Ми близько двох років боремось за надання можливості громадянам отримувати закордонний паспорт за 170 грн. і це рішення показало, що це не наша примха, а законна вимога кожного громадянина України. Покласти край цьому беззаконню можливо, і ми це демонструємо, ми також закликаємо кожного хто бажає боротись з цим свавіллям звертатись до нас. Ми безкоштовно надаємо повну юридичну підтримку та допоможемо звернутись до суду кожному, хто хоче будувати Україну без корупції", - наголосив голова Сумського обласного осередку ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу" Шестерньов Дмитро.

В організації запевняють, що якщо таких рішень суду у Сумах буде більше, то це стає реальною підставою для відкриття кримінального провадження за даними фактами. У такому разі державних службовців, які вимагають сплатити за паспорт громадянина України для виїзду за кордон понад 170 грн. можна буде притягувати до відповідальності за ст. 364 Кримінального кодексу за зловживання владою, або службовим становищем.

Тому активісти з ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу", будуть і надалі надавати юридичну допомогу, і закликають йти до суду. Всього треба до 20-ти людей, щоб остаточно перемогти це свавілля.

Активісти також пропонують всі охочим долучитись до кампанії, зв’язуватись з ними:

Дмитро Шестерньов, Данил Скачков та слідкувати за перебігом кампанії "СТОП свавіллю в паспортних столах" у Сумах.

 

Прес-служба

Сумського обласного осередку

ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

molod.da.sumy@gmail.com

08.08.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Сумська область
Контакти
Сумський обласний осередок ВМГО \"Молодь Демократичного Альянсу\"
molod.da.sumy@gmail.com
Голова осередку - Данило Скачков
ukraine.ne@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117