Неформальна освіта: чи актуальне питання для нового парламенту?

Вибори не за горами і вже менше ніж за тиждень ми матимемо новий парламент, який наступні 5 років визначатиме порядок денний країни. Незалежно від результатів, всі ми очікуємо на позитивні зміни в країні, особливо в молодіжній політиці. Проте, на жаль, українські партії рідко концентруються на проблемах молоді. 

 

Яскравим прикладом є тема неформальної освіти. Жодна з майбутніх потенційно парламентських партій не включила в свою передвиборчу програму питання визнання неформальної освіти. Наразі лише одна партія в Україні має у своїй програмі згадку про неформальну освіту - ДемАльянс. 

 

Неформальна освіта є досі не до кінця визнаною, її діяльність жодним чином не регулюються через відсутність законодавства. В 2017 році в новому Законі “Про освіту” вперше з’явилось визначення неформальної освіти, проте воно не відповідає освітньому глосарію ЮНЕСКО. 

 

Протягом кількох років ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу” займається неформальною освітою, зокрема громадсько-політичного напрямку. Ми займалися вивченням питання актуальності неформальної освіти та її адвокації в Україні. За результатами проведених нами заходів проглядається чітка зацікавленість людей, особливо у молоді, щодо можливостей, які надають заклади неформальної освіти та використання здобутих знань. 

 

Наразі ми працюємо над остаточним її визнанням з боку держави, проте зусиль однієї чи кількох громадських організацій або політичних партій недостатньо, оскільки дане питання потребує уваги на рівні вищих органів державної влади. Саме тому ми сподіваємось, що це питання все ж стане актуальним для нового українського парламенту.

19.07.2019

Магазин


Магазин команди

Наші друзіДо списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117