Boa noite, senory!

Закінчився молодіжний обмін «Minorities build majorities» в Португалії. Ці 10 днів були наповнені сміхом, обіймами, смачною їжею, приємними подарунками, вечірніми прогулянками, крутими іграми і, звісно, навчанням. Ми дізналися про економіку, історію, культуру, соціальні проблеми, життя в Естонії, Литві, Латвії і Португалії більше, ніж за всі роки в школі. Неформальна освіта – потужний інструмент сьогодення. Без жодного конспекту і книг ти дійсно можеш відчути те, що на душі в твоїх сусідів. Ні газети, ні телебачення, ні політики не покажуть чужу країну такою, яка вона є насправді. Водночас звичайна розмова за обідом з громадянином, наприклад, Португалії розширить твій кругозір, зламає стереотипи, а часто переверне свідомість догори дригом.

25 молодих людей приїхали до країни спеки, океану і солодкого портвейну. Вони говорили про релігію, національні меншини, проблеми ромів, людей з інвалідністю, булінг в школі, мовні питання. Вони за 5 хвилин брейншторму знаходили по 10 вирішень на кожну проблему. Вони проводили дебати, вчилися поважати і розуміти. Вони стали командою, друзями, сім’єю.

В основу програмного навантаження лягли обговорення, дискусії та дебати про національні, культурні, мовні, сексуальні, вікові та інші меншини. Такий формат видавався, в основному, цікавим, проте було дуже неприємно розповідати іншим учасникам про реальний стан справ в Україні, про засилля повсюдної дискримінації та розповсюдження насильства до всього «інакшого», зокрема внутрішньо-переміщених осіб, ЛГБТ-спільноти, молодіжних неформальних рухів, що викликало величезний подив, а то й шок серед учасників країн Європейського Союзу, особливо дуже толерантної та мирної Португалії. Найбільше задоволення приносило працювати в міжнаціональних командах, так як кожен учасник такої групи мав різний менталітет, погляди.

Останнього дня ми вийшли на головну вулицю і зробили перформанс. Поділившись на меншини і більшість, наочно показали людям, що різниці немає. Ми були в команді більшості і в один момент подивилися хто стоїть поруч. Наша група за кількістю мала менше людей, ніж там, де стояли меншини. Може це тому, що майже кожен – меншина.

 

Ти не сповідуєш православну віру.

Ти не є на 100 відсотків українцем.

Ти говориш вдома іншою мовою.

Ти маєш зовнішні чи ментальні вади.

Ти безробітний.

Ти любиш те, що ненавидять інші.

Ти – меншина. Ти – інший. Ти – особливий. Ми – різні, але ми – рівні!

 

Ірина Бурдюг, Сергій Мельникович

18.09.2018

Магазин


Магазин команди

Наші друзіДо списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117