Семінар "Комунікаційні компетенції"

17-19 березня у м. Львів відбувся навчальний семінар в рамках Академії Політичної освіти “Комунікаційні компетенції” за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у співпраці з  ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу”.

 

Під час навчання 17 членів ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу” та 6 членів ПП “Демократичний Альянс” з різних куточків країни опановували комунікаційні навички.

 

Під час першої частини навчання Світлана Майструк, комунікаційний менеджер інформаційної кампанії «Сильніші разом!» та ГО “Український Центр Європейської Політики” розповіла учасникам про концепцію та основні компоненти комунікації. На практиці учасники спробували протестувати ефективні канали та інструменти комунікації на конкретних прикладах, а також склали рейтинг топ-5 каналів комунікації для громадських активістів.

 

Протягом другого навчального дня, запрошені тренери з Нідерландів, експерти Фонду Едуарда Фрея поділилися своїм досвідом у сфері комунікацій.

 

Зокрема пан Ганс Демоед, сфокусувався на техніках спілкування. Спікер розповів про основні складові комунікації та правильний підхід до формулювання свого меседжу з врахування всіх обставин під час комунікації.

Тренер запропонував учасникам симулятивну гру під час якої учасники вели справжні переговори та мали визначені ролі. Гра викликала інтерес і справжні баталії з аргументованими точками зору.

 

Пані Ада Боерма, зосередилася під час свого виступу на конфліктних ситуація. Експертка пояснила основні складові конфлікту та навела приклади ефективного вирішення проблеми з результатом win win. Для практичної роботи було запропоновано розглянути актуальний кейс нідерландсько-турецького дипломатичного конфлікту та проаналізувати дії кожної зі сторін.

 

Завершальний день навчального семінару був присвячений темі невербальної комунікації. Завдяки Павлу Бачинському, тренеру-консультанту Українського інституту Позитивної психотерапії та менеджменту, учасники в невимушеній атмосфері провели своєрідний брейн-шторм з різних тем та презентували свої напрацювання. Крім того, тренер протягом всього блоку дав можливість присутнім аналізувати свої емоції в комунікації.

 

Денис Кравець, представник Демократичного Альянсу в Новій Каховці поділився своїми враженнями від навчання: “Такі заходи є досить позитивними для майбутнього нашої країни. Дуже приємно, що на семінарі була присутня молодь з усієї країни, що дало можливість провести дискусії з активістами особисто. Після таких заходів учасники не лише отримують нові знання, а й знаходять однодумців від Ужгорода до Харкова. Надзвичайно корисно було отримати досвід від іноземних спікерів, дуже приємно, що вони інвестують свій час і знання в українську молодь”.

 

Марина Олійник, голова Броварського осередку “Молоді Демократичного Альянсу” розповіла про те, як надихнув її навчальний семінар: “Навчання у Львові розбудило у мені любов до знань. Тренери - фахівці своєї справи задовольнили мою потребу в інформації, яку я, здавалося, підсвідомо шукала вже давно. Мені було комфортно працювати у неформальній атмосфері з учасниками з різних регіонів та різними бек-граундами. Це завжди корисний досвід та неймовірна інтеграція. Дякую організаторам за можливість отримати нові навички”.

 

Засвоїти на опанувати практичні на теоретичні навички вдалося завдяки спільним рефлексіям, які дали можливість подивитися на себе з іншого боку.

“В університетах нас вчили теорії, потім ми здобували практичні навички. Якщо чогось не вистачало, ми знов повертались до підручників. Але нас ніколи не вчили робити аналіз, говорити про власні емоції, слухати та розуміти себе. Ми ж в першу чергу працюємо з людиною, її потребами, особливостями і можливостями. Комунікація взагалі тема яка потребує обов'язкового самоаналізу. Щиро радію, що молодь сьогодні смілива і готова ділитись власними враженнями” - зазначила Олександра Брашовецька, тренер Центру Навчання та Розвитку Молоді ДемАльянсу.

 

Бажаємо учасникам ефективної комунікації та нових досягнень!

 

Щоб побачити більше фото та дізнатись про враження самих учасників слідкуйте за нашими хештегами

#мистецтводіалогу #МолодьДА #АПО 

 

Вікторія Оникієнко

Прес служба ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

 

 

 

 

30.03.2017

Магазин


Магазин команди

Наші друзіДо списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117