Гарне місто приваблює гарних людей

Ціллю даного опитування було визначити які проблеми міста турбують молодь. В результаті було отримано перелік питань вартих уваги, він не є вичерпним, за те вказує на зацікавленість громади в розвитку рідного міста, а також потенційного бажання повязувати з ним своє майбутнє.  Серед болючих питань, що турбують молоде покоління Хмельничан можна виділити: 

1 . Збільшення неконтрольованиих забудов, особливо без врахування оточуючої інфраструктури та архітектури;

2. Мала кількість зелених зон пристосованих для відпочинку;

3. Значне забруднення річки; 

4. Низька якість дорожного покриття;

5. Проблеми пов’язані з міським полігоном побутових віходів;

6. Нерівномірність розташування смітників у місті;

7. Значна кількість самовільних парковок в не призначених для того місцях; 

8. Відсутність генерального плану розвитку міста, та постійна зміна призначення певних ділянок в угоду деяким депутатам;

9. Відсутність вело доріжок;

10. Стихійні звалища на пустирях і просто відкритих ділянках;

11. Наявність довгобудів, при тому, що забудовуються дитячі майданчики  та останні зелені майданчики.;

12. Занедбані пам’ятки архітектури;

13. Відсутність якісного  тротуару в значній частині міста. 

 

Варто апитати себе, що лежить в основі привабливого міста й за рахунок чого воно стає таким? Відповідь проста: завдяки  владі яку ми обираємо та нас самих. Лише жителі можуть створити по-справжньому комфортне місто для людей. І для цього необхідно виконати три умови: 

1. Гуманізація міської політики. При прийнятті будь-яких рішень, щодо розвитку міста, розподілу бюджетних коштів, пріоритетів міської політики, місцевій владі слід передусім орієнтуватись на комплексний підхід до вирішення окремих питань. Наприклад, в інтересах розвитку економіки міста слід прокласти автостраду через паркову зону, але це спричинить невиправне погіршення якості міського середовища, тому таке рішення прийнято бути не може. Тут величезне значення має зниження рівня корупції, оскільки на данний час рішення приймаються не  для блага громади, а для задоволення власних бізнес-інтересів.

2. Залучення громадськості до управління. Мешканці міста повинні залучатись міською владою до розробки, прийняття рішень, контролю за їх виконанням. Крім звичайних вже на сьогодні громадських слухань, новітні технології можуть надати більш широкі можливості в керуванні містом.

Наприклад чому б не створити систему електронного голосування та виносити за допомогою неї на розгляд найголовніші питання розвитку міста, н6евілювати цим самим прийняття «закулісних» рішень.

3. Використання людського капіталу (місто 2.0). Великий потенціал розвитку міста криється в самих його мешканцях, це вони перш за все зацікавлені у позитивних змінах і дуже часто вони самі готові прийняти участь у покращенні міста, свого двору: будівництві дитячого майданчика, посадці дерев тощо. Завдання міської влади - забезпечити людей необхідними ресурсами.

З цього випливає, що громада, а зокрема й молодь, має силу вирішити усі проблеми, що їх турбують. І не потрібно спирати відповідальність за розвиток міста лише на невеличку кількість депутатів і міського голову. Кожен з нас має можливість вплинути на розвиток міста в привабливому для нас напрямку. Головне пам’ятати, що гарне місто приваблює гарних людей і діяти.

01.09.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Хмельницька область
Контакти
Хмельницький обласний осередок ВМГО \"Молодь Демократичного Альянсу\"
khm.demalliance@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117