ДемАльянс: готівкові побори на парковках Харкова є незаконними

Чи знаєте ви, куди ідуть гроші, сплачені за паркування в Харкові? Яка частина грошей доходить до бюджету міста? І чи доходить взагалі? Майже всі наші спроби дізнатися про це у паркувальників завершилися їхньою втечею. Достеменно відомо, що  більшість стоянок оформлені на різноманітні “ФОП”, часто-густо  місця паркування не забезпечені належним устаткуванням. А найголовніше – нахабно використовується міський простір, а міський бюджет з того не має жодної користі. Партія Демократичний Альянс закликає не витрачати гроші марно, підготуватися до зустрічі з “паркувальниками”  та вимагати спрямування коштів до міського бюджету.

 

 


        ДемАльянс провів рейди по харківським парковкам. У результаті чого було зібрано відеодокази порушень працівниками КП «Харківпарксервіс» законів України – готівкові збори оплати за паркування. Новина від міської ради про розробку паркувальних автоматів датована жовтнем 2014 року, а тим часом кожен водій, сплачуючи готівку, віддає гроші чиновникам-корупціонерам, а міський бюджет не доотримує мільйони гривень - це майбутні відремонтовані дороги, комфортно обладнанний паркувальний простір і т.д. Сьогодні неможливо достеменно підрахувати надхоження до міського бюджету, бо гроші з усіх парковок стікаються комусь у кишеню, хоча в європейських країнах паркінги не тільки розвантажують місто, а й наповнюють бюджет.  Чинне законодавство дозволяє водіям не платити «зеленим чоловічкам», якщо парковка не обладнана так, як це має бути. Ми нагадуємо Вам, шановні водії, що оплата за паркування може здійснюватися виключно через паркувальні автомати або ж за допомогою послуги “мобільне паркування”.

Ми закликаємо міськраду розкрити схеми – хто і за що отримує готівку зібрану на парковках Харкова. Ми вимагаємо встановлення паркоматів. Ми прагнемо, щоб міський простір використовувся з користю для харків’ян.


Декілька законних підстав не сплачувати готівкою за паркування.

Відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, права та обов'язки суб'єктів - учасників дорожнього руху і організацій незалежно від форм власності та господарювання регулюються Законом України "Про дорожній рух".

Порядок та організація  паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах населених пунктів затверджені Постановою КМУ № 1342  "Про затвердження Правил паркування транспортних засобів" від 03.12.2009 року, зі змінами та доповненнями (далі за текстом – Правила). Відразу хотілося б відзначити, що чинні Правила визначають два види майданчиків  для паркування ТЗ –

1. Відведені майданчики для паркування - майданчики для паркування, розміщені в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху

2. Спеціально обладнані майданчики для паркування - майданчики для паркування, розміщені поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог цих Правил і  Правил дорожнього руху.  

Спеціально обладнані майданчики для паркування  можуть бути трьох типів:

наземні, підземні, багаторівневі.

Згідно з п. 5 Правил паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення органу місцевого самоврядування або оператора. Абзацами 3 та 5 п. 26 Правил передбачено, що користувач зобов'язаний:

сплатити збір за паркування та вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування. Після закінчення часу паркування, за який сплачено, звільнити місце паркування або сплатити збір за паркування та вартість послуг з утримання майданчика для платного паркування за час фактичного паркування. Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.

Поряд з цим, п.п. 13-14 Правил встановлено, - що відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.  та  обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами  з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару, та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги "мобільне паркування".

На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов'язково повинні бути встановлені автоматичні в'їзні та виїзні термінали.

Під паркувальним автоматом розуміється  - технічний пристрій, призначений для сплати вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування за допомогою спеціальних платіжних карток та готівкою. Паркувальні автомати на майданчиках для платного паркування встановлюються стаціонарно.

Під автоматичним в'їзним та виїзним терміналом розуміється - система пристроїв, яка призначена для пропуску/випуску транспортних засобів на майданчики/з майданчиків для паркування і може бути обладнана приладом для сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування;

Список вичерпний, тому, із наведеного слідує, що будь-яке інше розрахунково-касове обладнання, або прилади для прийому платежів у готівковій та/або безготівковій формі не можуть слугувати засобом (інструментом) для оплати вартості послуг з паркування!

Оператор зобов'язаний:

- обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху (абз. 2. п. 24 Правил).

- забезпечувати належне функціонування технічних приладів (пристроїв) для сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування згідно з вимогами цих Правил (абз. 7 п.24 Правил).

Окрім цього, у відповідності до абз. 4 п. 29 - сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не здійснюється у разі незабезпечення оператором належного функціонування засобів сплати вартості зазначених послуг відповідно до вимог цих Правил щодо обладнання таких майданчиків.Прес-служба Харківської обласної організації

політичної партії “Демократичний Альянс”

kh@dem-alliance.org

06.04.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Харківська область
Контакти
Харківський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
kh@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117