Харків’яни не мають фінансувати виборчу кампанію Кернеса

В Україні давно існує практика узаконеної політичної корупції - так звані “депутатські кошти”. У більшості випадків за рахунок коштів місцевих бюджетів здійснюється компенсація депутатам відповідних рад витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю (депутатські фонди, тощо).

У багатьох містах країни ці суми сягають кількох мільйонів на рік. Витрачаються частіш за все на підвищення рівня “лояльності” виборця за бюджетний кошт.

Депутати в Харкові не звітують про отримані кошти. Як зазначено у відповіді на  запит на інформацію, що надсилали в ДемАльянсі: “Звіти про використання коштів не складались, у зв’язку з чим в Харківській міській раді документи відсутні”.

Найкричущим прикладом такого узаконеного способу “підкупу” виборця в Харкові є деякі пункти Програми сприяння безпечній життєдіяльності у сфері соціального захисту населення міста Харкова на 2013-2016 роки. В її межах передбачено надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам Харкова за індивідуальними зверненнями до міського голови та депутатів міської ради.

Так, на виконання відповідного пункту Програми депутатам Харківської міської ради в 2014 році було виділено 500 тис. грн. Таку саму суму заплановано у 2015 році.

В той же час для видачі грошових допомог громадянам мер отримає у своє розпорядження 18,7 млн. гривень! (Минулого року він в межах програми розподілив 12,2 млн. грн.)

Призначення 18,7 мільйонів наших грошей одноосібно визначається людиною, що згідно до повідомлень у ЗМІ, за кілька місяців братиме участь у боротьбі за пост мера міста.

Команда ДемАльянсу висловлює застереження, що такий “персоніфікований” підхід до  розподілу бюджетних коштів може бути використаний, в тому числі,  для формування лояльності виборців і здобуття політичних дивідендів. Вважаємо подібні практики черговою ознакою небажання та неспроможності представників влади викорінювати  корупцію системи, в тому числі, політичну.

Переконані, що сьогодні з метою

  • забезпечення необхідного рівня довіри між владою та громадою в місті;
  • цільового усвідомленого використання коштів;
  • формування простору чесної політичної боротьби, що забезпечується конкуренцією рішень, а не ресурсів,

депутати харківської міської ради та міський голова мають запровадити нові практики публічної діяльності. В їх основі має лежати три головні факти:

  1. Прозорість
  2. Підзвітність
  3. Відмова від практики “депутатських” або “мерських” коштів у будь-яких формах.

«Депутати та міський голова не мають дублювати діяльність відповідних профільних підрозділів виконавчої влади. Кошти мають усвідомлено, прозоро та справедливо витрачатись на пріоритетні потреби міста та його мешканців. Якщо діюча система не може цього забезпечити без необхідності в “депутатських” та “мерських” коштах  - змінювати треба систему.  А не робити її джерелом забезпечення власних інтересів. ДемАльянс починає боротьбу за ці нові практики. Якими б незручними для сьогоднішніх «народних обранців» вони не були» - зазначила заступниця голови ДемАльянсу Вікторія ЧЕРЕВКО.

 


Прес-служба Харківської обласної організації

політичної партії “Демократичний Альянс”

kh@dem-alliance.org

24.03.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Харківська область
Контакти
Харківський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
kh@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117