ХАРКІВ – БЕЗПЕЧНЕ МІСТО: ДемАльянс презентував Програму територіальної оборони

17 березня 2015 року був презентований проект Рішення міської ради про затвердження «Програми заходів забезпечення обороноздатності міста Харкова на 2015-2020 роки».

Харківська міська організація партії ДемАльянс, ГО «Форум Народної дії», Громадський штаб оборони, ГФ «Громадська самооборона» та небайдужі громадські активісти Харкова підготували перелік заходів для забезпечення обороноздатності міста з метою комплексного вирішення завдань, направлених на мінімізацію ризиків, які стосуються загроз військового і терористичного характеру.

Член Бюро обласної організації партії ДемАльянс Віктор ХУДОЛІЙ зазначив, що основною передумовою розробки Програми є зростання соціальної напруги в країні внаслідок втручання Російської Федерації у внутрішні справи України та прийняття низки нормативно-правових актів на загальнодержавному рівні, які регламентують функціонування на території населених пунктів нових воєнних формувань.

Один з авторів Програми Голова ГО «Форум Народної дії» Дмитро ТЮТЮННИК наголосив на важливій ролі міської ради в системі оборони міста. Також Дмитро зазначив, що в інших містах України, таких, як Вінниця, Тернопіль, міські ради ще в 2014 році прийняли аналогічні Програми і не чекали, поки в ці міста прийде війна.

Голова Харківської міської організації Євген ЛІСІЧКІН: “Кошти згідно заходів Програми пропонується виділити на установлення системи відеоспостереження, сканерів особистих речей, стаціонарних металошукачів та детекторів на вибухівку в місцях масового скупчення людей; на придбання засобів зв’язку, індивідуального захисту, форменого одягу. Всі заходи програми мають сприяти діяльності військовослужбовців, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено забезпечення безпеки міста”.

Про результати рейдів щодо перевірки стану бомбосховищ голова ГФ «Громадська самооборона» Віталій ТРОПАЧОВ повідомив на своїй сторінці у Facebook. Під час брифінгу він констатував про неготовність бомбосховищ міста до прийняття людей у випадку надзвичайної ситуації.  Цей факт свідчить про необхідність фінансування заходів щодо капітального ремонту та облаштування укриттів з місцевого бюджету.


 

Представники зазначених організацій розробили проект Рішення про затвердження «Програми заходів забезпечення обороноздатності міста Харкова на 2015-2020 роки», який буде адресовано тим, хто має право нормотворчої ініціативи (міський голова, депутати міської ради, постійні комісії міської ради, виконавчий комітет міської ради, загальні збори громадян). Голова Громадського штабу оборони Сергій СИЧ пропонує врахувати дані напрацювання та внести проект Рішення на розгляд сесії міської ради Харкова. Сергій зазначив, що прийняття Програми належить до компетенцій міської ради. Бо стаття 15 Закону України “Про оборону України” та п. 3 ст. 36 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” говориться про зобов’язання виконавчих органів міських рад (Виконком Харківської міської ради) забезпечувати організацію та участь у здійсненні на відповідній території заходів, пов’язаних з територіальною обороною та цивільним захистом населення.

 

 


Прес-служба Харківської обласної організації

політичної партії “Демократичний Альянс”

kh@dem-alliance.org

 

17.03.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Харківська область
Контакти
Харківський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
kh@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117