Благодійність в освіті: у законному руслі

“Дорогі батьки. На фонд школи в цьому році ми здаємо … гривень”. Цю фразу постійно чують у кожній родині, в якій є діти дошкільного або шкільного віку. Але мало хто знає, що благодійні внески у закладах освіти мають бути легальними, а батьки можуть отримувати звіти про використання коштів. Харківський осередок громадської організації “Демократичний Альянс Жінок” вирішив дослідити питання: чи можемо відійти від так званих “поборів” і як зробити благодійність законною.

Прозора благодійність. Що це?

Питання благодійних внесків в учбових закладах хвилює кожну сім’ю, Те, що більша частина матеріально-технічного забезпечення шкіл та дитячих садочків покладена на плечі батьків, вже нікого не дивує. Бентежить, насамперед, те, що така благородна та великодушна справа, як благодійність, у нашій країні перетворилась на систему так званих «поборів».

На жаль, у більшості випадків збір та облік батьківських внесків не відповідають ні чинному законодавству, ні загальним принципам благодійництва. І це при тому, що в Україні є вся необхідна нормативно-правова база для впорядкування цієї сфери. Єдине, чого не вистачає, – знань та бажання брати активну участь у житті навчальних закладів. Команда Демократичного альянсу в Харкові допоможе отримати знання батькам, які прагнуть змінити цю систему.

Чому так склалось? Певною мірою, це закономірно – довгі роки нас привчали до того, що пасивність зручніша, комфортніша та більш безпечна. Тому, як правило, на батьківських зборах озвучуються готові суми, які необхідно здати, а дискусії щодо доцільності чи узгодження тих чи інших рішень вважаються ознакою поганого тону. Лише одиниці мають бажання і, не будемо применшувати, сміливість висловлювати свою думку і намагаються внести свої пропозиції.

Чи можна це змінити? Як показує практика, більш ефективні результати досягаються  тоді, коли людям вдається згуртуватись навколо конкретної ідеї. Наразі ця ідея полягає у досягненні прозорості та законності благодійництва в освітній сфері.

Команда Громадської організації «Демократичний Альянс Жінок» вже зробила перші кроки у цьому напрямку в Житомирі та Ужгороді. Зокрема, активна група батьків проводить семінари для тих, хто бажає більше дізнатись про те, як наблизити благодійництво в учбових закладах до його базових принципів, а саме – добровільності, прозорості та законності.

У Харкові ця ініціатива теж буде не зайвою. Зокрема, у нашому місті вже є ініціативна група небайдужих батьків, які зацікавлені в залученні до своїх лав однодумців. У рамках кампанії «Законна благодійність» планується:

1. Вивчити ситуацію, що склалась сьогодні з благодійництвом у навчальних закладах м. Харкова, та виявити ключові проблеми.

2. Об’єднати навколо ідеї законної благодійності всіх активних батьків, небайдужих працівників освіти, представників громадськості м. Харкова.

3. Провести консультації з органами влади м. Харкова та налагодити взаємозв’язок з адміністраціями та батьківськими комітетами учбових закладів.

4. Розробити детальний план заходів щодо втілення прозорої процедури збору та витрачання благодійних внесків у шкільних та дошкільних учбових закладах міста.

5. Провести просвітницьку роботу серед батьків щодо законних форм фінансування шкіл та дитсадків через пожертви.

6. Допомогти втілити у життя заходи з пункту 4.

Наразі актуальними є перші два пункти. Тому запрошуємо приєднуватись до ініціативи небайдужих громадян, які хочуть зробити свій внесок у розбудову громадянського суспільства в нашому місті.

Чим саме ви можете допомогти?

1. Бути представником від конкретного навчального закладу в нашій команді.

А саме: надавати інформацію щодо стану справ в школі (дитсадку), дізнаватись про напрацювання ініціативної групи та інформувати про них знайомих батьків і педагогів.

2. Брати активну участь у проведенні кампанії.

А саме: зустрічатись для обговорення нагальних питань із представниками ініціативної групи, вносити свої конструктивні ідеї, активно поширювати інформацію про хід кампанії, проводити моніторинг ситуації в навчальних закладах міста.

Заповнюйте анкету та приєднуйтесь  до кампанії «Законна благодійність» на зручних для вас засадах. Лише спільними зусиллями ми зможемо викорінити систему так званих «поборів» та домогтись направлення благодійної діяльності у законне русло.

 


Прес-служба Харківської обласної організації

політичної партії “Демократичний Альянс”

kh@dem-alliance.org

05.03.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Харківська область
Контакти
Харківський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
kh@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117