Результати розслідування розгону Одеського Євромайдану

В Одеському Кризовому Медіа Центрі відбулась прес-конференція членів робочої групи з розслідування знесення наметового містечка одеського Євромайдану біля пам’ятника Дюку. Про результати роботи спільної групи з працівників МВС та громадськості презентували представники від громадськості – член правління Української гельсінської спілки з прав людини Анатолій БОЙКО, голова правління Одеської обласної ГО "ПРАВО НА САМОЗАХИСТ" Владислав СЕРДЮК, голова обласної організації політичної партії Демократичний Альянс Кирило ФІЛІМОНОВ та прес-секретар Одеського обласного УМВС Алла МАРЧЕНКО.

В ході роботи групи стало зрозуміло, що це була спланована акція на знищення джерела громадського спротиву діючій владі, а не просто виконання рішення суду. Ініціатором цієї акції були місцеві органи влади, а виконавцями – працівники правоохоронних органів Одеси. В ході розслідування вдалось з’ясувати ряд подробиць участі представників міліції в цьому.

Тодішнім керівником міського управління МВС в Одесі Босенком В.В. була дана команда на збір особистого складу працівників міліції за декілька годин до винесення рішення суду. Аргументованої відповіді на питання – на підставі чого була дана команда на збір, отримано не було.

Іншим важливим питанням було з’ясування осіб, які безпосередньо приймали участь в знищені наметів, а також яким чином вони змогли безперешкодно потрапити через кордон міліції, а згодом – так само безперешкодно зникнути в невідомому напрямку. В ході розслідування були направлені запити до міськвиконкому та виконавчу службу. З отриманих відповідей стало ясно, що жоден державний орган чи комунальний орган стосунку до цих людей не має. З цього, в ході розслідування, був зроблений висновок, що міліція, в порушення своїх прав і повноважень, допустила на місце виконання судового рішення невідомих хуліганів і допомагала їм в знищенні і кражі майна активістів.

Отже, затримання і наступні дії всіх державних органів по відношенню до активістів були незаконними. Адже активісти лише захищали своє майно, тоді як міліція, що була викликана для забезпечення громадського порядку не протидіяла нападникам.

22 січня 2015 року робоча група завершила свою роботу, а всі встановлені деталі було зафіксовано у висновку, що був підписаний як представниками громадськості, так і керівництвом міліції.

Оскільки більшість працівників міліції, що приймали участь в тих подіях фактично відмовились співпрацювати з розслідуванням, посилаючись на їхню давність і те, що вони не пам’ятають деталей і навіть власні дії, продовжити встановлення деталей можливо лише в форматі кримінального провадження. Тому, матеріали розслідування будуть передані до прокуратури для подальшого розслідування.

Представники громадськості вважають, що незалежно від розслідування прокуратури, співробітники міліції, які були викриті в порушеннях мають понести відповідальність в рамках реалізації закону «Про очищення влади» і при проведенні перевірок звільнені з органів внутрішніх справ.

«Не зважаючи на те, яка буде подальша доля розслідування, яке стосується міліціянтів, ми продовжуємо наполягати на тому, щоб з’ясувати дії інших осіб. Зараз є кримінальне провадження за заявою Олексія Чорного щодо викрадення майна. Ми сподіваємось, що буде встановлено, де перебуває це майно, хто його демонтував і хто має відшкодувати вартість пошкодженого майна учасникам акції. Має бути встановлена відповідальність судових виконавців та суддів, зокрема судді, який виніс постанову про заборону акцій до 31 грудня. Нами подана скарга до тимчасової слідчої комісії і зараз ми чекаємо на висновки цього розслідування», - зазначив голова одеського ДемАльянсу Кирило ФІЛІМОНОВ.

Крім того, громадській частині робочої групи незрозуміло чому керівництво Одеського обласного управління МВС відмовилось надати копію підписаного висновку розслідування, що змушує підозрювати керівництво міліції в бажанні зам’яти ситуацію і дійсно притягнути до відповідальності винних. Тому члени групи вимагають офіційної публікації результатів розслідування і особисту публічну заяву І.П. Катеринчука про готовність притягнути до відповідальності винних працівників міліції, як було обіцяно на першій зустрічі робочої групи в листопаді.


Прес-служба    

Одеської обласної організації 

політичної партії політичної партії ДемАльянс (Демократичний Альянс)

od@dem-alliance.org

       

05.02.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Одеська область
Контакти
Одеський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
od@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117