Стратегія розвитку Винник – перший крок до позитивних змін

Модератор зустрічі Руслан Фогел та винниківчанка Ольга Біянська розписують структуру стратегії розвитку Винник.Винники сьогодні, і що робити далі

Винники — передмістя Львова з більш ніж 16-тисячним населенням, однак корумпованість місцевої влади та прилеглість до Львова частково є причиною небезпідставного враження, що це  «місто для ночівлі». Безумовно, стратегія розвитку передбачає динаміку, інвестування, перш за все, громадського активу, який добре розуміє теперішній стан міста, те, яким воно може бути у світлій перспективі.

На зустріч прийшло близько двох десятків зацікавлених та ініціативних мешканців. «Стратегію свого життя повинні планувати самі люди, не політики», - член правління політичної партії Демократичний Альянс Олег ЯСЬКІВ привітав присутніх з позитивним зрушенням в цьому напрямку.

Самі винниківчани бачать своє місто як осередок бізнесу (зокрема, роздрібної торгівлі, виробництва, готельно-ресторанних комплексів), спортивний, культурний, рекреаційний, медичний та культурно-освітній центр. Проте таку «поліфункціональність» суттєво спотворюють проблеми чи не в кожному з вищезгаданих секторів. Зокрема, це відсутність великого культурного центру та дошкільних установ, парків, центральної площі, погане дорожнє покриття, низький рівень безпеки, відсутність каналізування у нижній частині міста тощо. Продумуючи стратегію розвитку Винник, кожен присутній намагався запропонувати варіанти вирішення цих питань, зважуючи всі «за» та «проти». Адже якщо розвиток логістики принесе економічну вигоду, він же може знівелювати екологічну. Тут невід’ємним каталізатором є компроміс. Як сказав модератор заходу та член бюро львівського ДемАльянсу Руслан ФОГЕЛ, «це узгоджений керунок для міста», бо дає шанс йому стати конкурентоспроможним. Однак «стратегія має бути багатогранною — в цьому її успіх».

Розставити акценти - завдання - цілі

Серед усіх наболілих питань вибір пріоритетних давався робочій групі нелегко. Проте інфраструктура та транспортне сполучення Винник зайняли своє почесне місце, претендуючи не лише на якісне та кількісне покращення маршрутних таксі. Яким має бути транспорт — власним чи все-таки дотаційним від Львова, — потрібно відновлювати залізничну колію, чи, натомість, створити на штреках велодоріжки через ліс? Громадський актив Винник пропонував різнопланові ідеї, цілком реальні для втілення. До прикладу, інша дорога на Тернопіль, яка має виконувати функцію тільки виїзду зі Львова, вже давно запланована у львівській транспортній стратегії. Винниківчани хочуть жити у екологічно чистому та безпечному місті, тоді як центральна вулиця міста наразі є водночас і транзитною дорогою з двома школами та дитячим садком по обидва боки.

Варто зазначити, що саме напрямку екології присвятили значну кількість регламентованого часу. Винники мають великий потенціал для розвитку рекреаційної зони, як і потенціал її знищити. Рельєфний ліс, природне та штучне озера, Чортові скелі, а на противагу — тютюнова фабрика, незаконно приватизовані водойми та землі. У власну стратегію розвитку Винник мешканці заклали економічний ріст базований на нешкідливих для довкілля технологіях, створення екологічно чистих робочих місць та, врешті, очисних споруд і якісного водопостачання. Як рекреаційний центр, місто потребує відповідної еко-інфраструктури, оскільки є своєрідним відпочинковим притулком для львів’ян, втомлених від міської метушні. До того ж, акцент на еко-туризмі може привести інвесторів і, при умілому використанні природних атракцій, стати серйозним наповненням бюджету.

«Для розвитку треба акцентувати на сильних сторонах, а не витягувати слабкі», - Руслан ФОГЕЛ згадав про історичну цінність Винник. Присутнім активістам відомо чимало імен загальнонаціонального та навіть світового масштабу, які мають стати історико-культурною візиткою міста для туристів в ряду з музеями та Винниківським замком, про існування якого багато винниківчан і не здогадуються. Для успішного просування столітніх надбань міста необхідно також розробити карту туристичних маршрутів, а головне — зробити його привабливим. Сучасною мовою: піар — наше все. Позаяк саме промоція в рази підсилює ефективність будь-яких дій, як на початковому етапі, так і в кінцевому результаті, на робочій зустрічі започаткували окрему робочу групу, яка працюватиме над концепцією брендування міста. Зрештою, кожен блок питань (+ економічний, екологічний, культурно-освітній, інфраструктури, суспільного розвитку) буде під опікою зацікавленої та компетентної групи активних громадян та експертів, яка деталізуватиме стратегію розвитку конкретної галузі.

У «немісцевих» Винники зазвичай асоціюються із Винниківським озером, госпіталем або земельними скандалами. Останнє — невід’ємна складова корупційної схеми тутешньої влади, яка гальмує будь-які процеси на благо міста. Але навіть у теперішній ситуації, стверджують члени Винниківського осередку партії Демократичний Альянс, можна отримати бажане. Наприклад, зобов’язати забудовника, якому місто виділило землю, зробити в будинку дитячий садок, клуб за інтересами і т.д.Зважаючи на значну кількість дітей та молоді в містечку, Будинку дитячої та юнацької творчості, Культурного центру «Дозвілля» та бібліотеки тут недостатньо. Сучасне місто має мати медіатеку. Більше того, стратегія передбачає модернізацію вже наявнихкультурно-освітніх установ.

Окрімнамірів громади досягти згоди влади на виділення землі під новий просвітницький центр, винниківчанин Віктор Волошин висунув прогресивну й схвальну ідею побудови інституту інформаційних технологій з академмістечком. За словами ініціатора, це забезпечить людей роботою, буде прибутковим і матиме користь та перспективу.

Повертаючись до вищезгаданих концептуальних блоків,досягти стратегічних цілей важко без уявлення про попередній досвід інших міст та знання вихідних даних. Саме тому на зібранні ДемАльянсу з мешканцями запланували першочергово створення групи порівняльного аналізу і статистики.Щоб не винаходити велосипед, винниківчани мають зорієнтуватися, що варто перейняти і чого навчитися від подібних міст, наприклад, сусідньої Польщі, яка після перебудови перебувала у стані реанімації. Для якісних змін так само важливо знати, якою була, є і як змінюється кількість населення, процент міграції, площа тощо, чим і займатиметься статистична група.

Активізувати громадськість і стимулювати владу

«Головне — це довіра до активних громадян Винник. Саме вони мають отримати довіру від громади і стати новими політичними обличчями. До влади повинні йти не ті, що багато обіцяють, а ті, хто реально працюють», - голова Винниківського осередку ДемАльянсу Юрій ШИВАЛА  прагне залучити якомога більше активних людей. Він додав, що сучасна проблема конфронтації влади з людьми зникне за участю у ній активних громадян. Першим кроком до цього, власне, є формування спільної соціально-економічної візії міста. 

Задукоментована стратегія розвитку Винник повинна виконувати роль маятника для влади, що не дозволить заблудитися в тумані непродуктивності чи зійти на сумнівну стежку штампованих абстрактних проектів. Натомість влада має реалізовувати цю дорожню карту під пильним контролем громади. Документ має бути «точкою стику» влади і людей, за словами Юрія ШИВАЛИ. Наразі врятувати Винники від остаточного статусу спального району може саме спільне дотримання його вектору.

Перший результат

Член Винниківського міського осередку осередку партії Демократичний Альянс Петро ЛУНЬО: «Це логічний розвиток того, як би мала розвиватися громада. Адже ми не збираємося перед виборами. З тих людей, які тут будуть активно працювати, буде формуватися влада».

Робоча зустріч дала кожному учаснику висловити своє бачення міста, запропонувати оригінальні рішення, відчути важливість свого голосу у спільній справі. «Після такої зустрічі я відчуваю, що це корисна робота, потрібна мені і навколишнім», - додав Петро ЛУНЬО.

Сьогодні мешканці готові працювати, долучати експертів заради сталого розвитку міста, його добробуту, який і буде результатом спільного напрацювання.

Місцевий осередок ДемАльянсу запрошує усіх мешканців м. Винник на наступну робочу зустріч, яка відбудеться 11 лютого 2015 року у залі ресторану ГРК «Галактика». Нагадаємо, що збори проводяться щодругої середи.


Ірина Матвіїшин, прес-служба

Винниківської міської територіальної організації політичної партії ДемАльянс (Демократичний Альянс)

ira.matviishyn@gmail.com

       

01.02.2015

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Львівська область
Контакти
Львівський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
lviv.demaliiance@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117