Олександр ПЕРЕСОЛЯК: Закон про люстрацію не забезпечить реального очищення влади

Ухвалений Верховною Радою минулого тижня закон про люстрацію надзвичайно видозмінився від свого початкового вигляду. Зокрема, не в кращий бік.

Про це правозахисник, член Громадської ради і кандидат в народні депутати від ДемАльнсу за 68-м округом у м. Ужгород Олександр ПЕРЕСОЛЯК заявив в ефірі закарпатського «21 каналу».

«Закон сформульований так, що він просто не запрацює. Сама процедура його роботи і реалізації повноважень люстраційних органів – це надзвичайно громіздка процедура. Якщо його підпише президент – це буде популістичний крок з його боку. Прийнятий закон не забезпечить досягнення мети – реального очищення влади», – робить невтішні прогнози Олександр ПЕРЕСОЛЯК.

Він розповів, що з тексту закону дивним чином зникли основні ініціатори узурпації влади в Україні – судді конституційного суду і народні депутати. До того ж в законі з’явилися кілька політично-корупційних складових, які дозволяють окремим особам уникати відповідальності. 

Перший критерій, якій звільняє від відповідальності за цим законом – це наявність власної заяви про звільнення. «Якщо людина добровільно написала заяву про звільнення до 21 лютого, то вона не підпадає під цей закон. Це надає окремим чиновникам можливість домовитися із керівництвом країни і не підпадати під люстрацію», – зазначив Олександр ПЕРЕСОЛЯК. 

Перевірити заяви про звільнення буде майже неможливо, адже вони можуть навіть не фіксуватися у відповідних журналах. «Журнали відповідних наказів можна буде змінити – і це майже нереально перевірити. Терміни їх зберігання також обмежені, тому ця норма є джерелом корупції і домовленостей із майбутньою владою», – застеріг ПЕРЕСОЛЯК. 

Другий пункт, який, на його думку, може бути джерелом політичної корупції – це норма про те, що під дію цього закону не підпадають особи, які визнані учасниками бойових дій в АТО: «Може скластися така ситуація, що окремі особи протягом трьох-чотирьох років будуть визнані учасниками цих дій. Проте перевірити цю інформацію буде майже неможливо, і це дасть підстави уникнути відповідальності».

Олександр ПЕРЕСОЛЯК особливо наголосив на основному принципі процесу люстрації – люстраційний орган повинен бути повністю незалежним від керівництва країни. «Всі найкращі міжнародні напрацювання і вимоги до люстрації відображено у рекомендаціях Генеральної Асамблеї ООН. Зокрема, рекомендаціями передбачено, що це має бути незалежний орган, що люстрація має проходити в найкоротші терміни, вона має бути прозорою, зрозумілою і таке інше. Більшість цих принципів в законі не відображені або порушуються», – підсумував він. 

Про інші цікаві подробиці надзвичайно важливого для України закону дивіться в інтерв’ю із фаховим правником і кандидатом в народні депутати від ДемАльнсу за 68-м округом у м. Ужгород Олександром ПЕРЕСОЛЯКОМ.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:


Прес-служба

Закарпатської обласної організації

політичної партії "Демократичний Альянс"

demalliance.zk'at'gmail.com

 

       

03.10.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Закарпатська область
Контакти


До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117