ДМС має повернути запоріжцю переплачені кошти за оформлення закордонного паспорту

Член партії Демократичний Альянс через суд довів протиправність дій начальника одного з райвідділів Державної міграційної служби (ДМС) та тепер має отримати переплачені кошти за оформлення закордонного паспорту, сплату яких і вимагала начальниця.

Юрій Дерябін ще в червні 2013 року звернуся до Орджонікідзевського РВ у м. Запоріжжі УДМС України в Запорізькій області задля оформлення паспорта громадянина для виїзду за кордон. Та прийняти відповідні документи у активіста Демократичного Альянсу відмовилися, оскільки він сплатив лише законодавчо встановлену суму в 170 грн.

Начальниця райвідділу УДМС Валієва Світлана Іванівна у відповідь на скаргу Юрія Дерябіна підтвердила необхідність оплати послуг ДМС та бланку паспорту (87,15 та 82,80 грн. відповідно). Задля отримання закордонного паспорту активісту довелося виконати вимоги посадовця, але ж відразу оскаржив її дії через суд.

В листопаді 2013 року суддя Запорізького окружного адміністративного суду Горобцова Я. В. відмовила Юрію Дерябіну в задоволенні його позову про визнання дій Валієвой С. І. протиправними та повернення зайво сплачених коштів. Втім, в червні вже поточного року Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд став на сторону члена партії Демократичний Альянс та задовольнив його вимоги. Управління ДМС в Запорізькій області спробувало в касаційному порядку домогтися відміни рішення суду апеляційної інстанції, але марно – в липні Вищий адміністративний суд України своєю ухвалою взагалі відмовив УДМС у відкритті касаційного провадження.

Таким чином, вердикт Феміди однозначний:

  1. визнати рішення начальника Орджонікідзевського РВ у м. Запоріжжі УДМС України в Запорізькій області Валієвой С. І. стосовно зобов'язання надання платіжного документу про сплату послуг та вартості бланку протиправним;
  2. зобов'язати Управління ДМС у Запорізькій області повернути Юрію Дерябіну неправомірно стягнуті кошти в розмірі 169,95 грн.

В той же час, безпосередньо Валієва С. І. з кінцевим рішенням судового процесу не згодна.

Відеозапис з відмовою Валієвої С. І. визнати рішення суду під час зустрічі з активістами ДемАльянсу

 

Нагадаємо, після численних судових справ активіст кампанії "Стоп свавіллю в паспортних столах" отримали постанову Верховного суду України, згідно якої єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.

Рішення ВСУ є обов’язковим для застосування усіма органами влади. Відтак, з 3 грудня кожен службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти щонайменше вчиняє кримінальне правопорушення згідно ст. 364 - Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382 - Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України”.


 
       
 
 

13.09.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Запорізька область
Контакти
Запорізький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
zp@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117