Андрій БОГДАНОВИЧ: без зміни виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною

Заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ розповів в прямому ефірі про те, якою має бути виборча система в Україні, щоб до парламенту змогли потрапити нові політичні сили.

Андрій БОГДАНОВИЧ впевнений, що за поточного законодавства – якщо залишаться високі прохідний бар'єр та сума застави – оновлення парламенту не відбудеться. На думку демальянсівця, для того, щоб до Верховної Ради України змогли потрапити нові обличчя, обиратись парламент має за пропорційною системою з відкритими списками, коли послідовність кандидатів в депутати не нав'язується політичною партією, а формується самими виборцями під час голосування.

Також, заступник голови партії Демократичний Альянс зазначив, що наявність сьогодні мажоритарної системи унеможливлює обрання депутатів від Автономної республіки Крим, а також ускладнює їх обрання від Луганської та Донецької областей – через анексію та бойові дії відповідно. Таким чином, за такої виборчої системи легітимність майбутньої Верховної Ради є сумнівною.

На думку політика, майбутні позачергові парламентські вибори мають стати битвою старих політиків проти нових. «Молоді політики мають відтіснити тих політичних пенсіонерів, які вже багато скликань знаходяться в Раді», – зазначив заступник голови партії Демократичний Альянс Андрій БОГДАНОВИЧ.

Проте, ці вибори можуть залишитись «битвою облич», а не «битвою ідей», як це мало б бути. «Ми маємо прагнути до Європейської практики, коли у партії є не тільки номер один, а ще й другий, третій, п'ятий тощо. Кожен з них є спікером певної теми, і у випадку приходу до влади цієї політичної сили, стає відповідним міністром чи втілює відповідну реформу», – пояснив Андрій БОГДАНОВИЧ.


Прес-служба

 

11.08.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Кіровоградська область
Контакти
Кіровоградський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
kr@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117