Народний референдум в Донецькій і Луганській областях | Результати

На Народному референдумі, проведеному 04 травня 2014 року в Донецькій і Луганській областях, місцеві мешканці проголосували за підтримку територіальної цілісності України і за розширення повноважень місцевих громад.

В Донбасі відбувся Народний референдум, організований ініціативною групою з громадських активістів Донецькою і Луганською області. Мешканцям Донбасу було запропоновано висловити свою думку по двом питання: 1) Чи підтримуєте Ви територіальну цілісність України? Та 2) Чи виступаєте Ви за розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійній бюджетній та культурній політиці регіону?

«Усі соціологічні дослідження, що проводилися в Донбасі, констатують підтримку ідей  територіальної цілісності місцевими мешканцями. Це також підтверджує, що ідеї федералізації, створення окремих «республік» є штучними і підтримуються за рахунок матеріальної та інформаційної допомоги зі сторони. Нам було важливо отримати результати до проведення референдуму про створення так званої «Донецької народної республіки» 11 травня, яким планується за кримським сценарієм» - зазначив Дмитро Ткаченко, співорганізатор Народного референдуму в Донецькій області.

Результати, отриманні в результаті проведення Народного референдуму, красномовно відображають підтримку мешканців Донбасу територіальній цілісності України. За це проголосували 72, 8% мешканців Донецької області і 70,1% мешканців Луганської області, проти проголосувало 24,75% і 26,9% відповідно.

Результати голосування по другому питанню показали наступні результати: 84,79% мешканців Донецької області і 87,7% мешканців Луганської області підтримують розширення повноважень місцевих громад, які виражаються в самостійній бюджетній та культурній політиці регіону. Проти висловилось 2,83% і 3,3% відповідно.

«Народний референдум в Донецькій і Луганській областях є більш репрезентативний і легітимний ніж референдум, що планують проводити 11 травня сепаратисти в Донбасі за кримським сценарієм під дуло мами автоматів» - наголосив Євген Семехін, співорганізатор Народного референдуму в Донецькій області.

Народний референдум забезпечували понад 100 мобільних груп, що переміщалися по містам. Волонтери зіштовхнулися з труднощами і прямими загрозами їх життю та здров’ю. «Існувала загроза життю в Антрациті і Луганську. За представниками ініціативних груп, що проводили Народний референдум в цих містах, була погоня, волонтерам пошкодили фото та відеоапаратуру, частину бюлетенів порвали» - зазначив Володимир Семистяга, співорганізатор Народного референдуму в Луганській області.

Співорганізаторів Народного референдуму в Донецькій області Дмитра Ткаченка і Євгена Семехіна оголосили в розшук в групі «Донецької народної республіки» в соціальній мережі Вконтакті.

05.05.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117