ДемАльянівці третій рік поспіль засаджували ліс, проте гасили пожежу — вперше

Команда "Демократичного Альянсу" вже втретє задала кожному питання: «А ти посадив дерево?». Для того, щоб досягнути однозначної відповіді, поїхали всі до лісу.

У суботу, 22 березня, команда Львівського "ДемАльянсу" разом із бажаючими вирушили в Лапаївське лісництво, що у с.Оброшино для посадки лісу. За один день більше 20-ти молодих людей засадили 1.7 га ділянки лісу. Згодом на цій території змужніє дуб, сосна, модрина, клен.

Працювали активісти важко, адже кожен посадив більше півтисячі саджанців, проте, як стверджують — в своє задоволення, адже і принесли користь для довкілля, і не соромно тепер відповісти на таке просте запитання, чи посадив він дерево.

Окрім праці на учасників акції чекали й пригоди. Неподалік від табору активістів трапилась пожежа, хлопцям разом із лісниками та мешканцями довелося вгамовувати вогонь, який поширився на 4 га лісу: "Ми побачили дим і відчули дивний запах. Подумали, що хтось палить багаття, проте озирнувшись помітили, що ні лісника, ні майстра вже немає, — розповідає член ДемАльянсу Святослав Могиляк — Вирішили знайти їх і запитати в чому справа, чи потрібна допомога. Зустріли чоловіків аж за кілометр від нашого табору, картина була жахливою: велике кільце вогню, що спалює все на своєму шляху, а сила вітру лише пришвидшує цей процес. Без зволікань взялись за "інструменти" у вигляді довгих березових гілок та в прямому значенні били вогонь, як нам показав лісник" — каже Святослав.

За словами хлопця, справа видалась не легкою, адже потрібно безупинно рухатись при тому дихати димом, проте це ще не найгірше…: "Нагадувало спринт на кілька кілометрів, було дуже важко дихати. Без перепочинку ефективно тушити неможливо, проте як зупинишся, то починаєш спостерігати за тією страшною ситуацією: все горить, а ти нічого не можеш зробити, лише бити палицею" — зазначив активіст.

Також Святослав попросив, щоб люди були уважнішими в лісі, щоб не забували гасити за собою вогонь і слідкували за природою, адже без дерев нам не вижити.

Попри такі пригоди, команда людей залишала лісництво з гарними враженнями та новими навиками, а організатори — з планами на четверту поїздку до лісу.

 

Прес-служба

Львівської команди

ВМГО "Молоді Демократичного Альянсу"

25.03.2014

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Львівська область
Контакти
Львівський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
lviv.demaliiance@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117