В Донецьку створено Український розмовний клуб

Молодь Демократичного Альянсу запрошує всіх охочих поспілкуватись українською мовою в Донецьку.

Ідея створення Українського розмовного клубу виникла в організаторів у зв’язку з майже повною відсутністю в місті комунікативного простору для людей, які хочуть спілкуватися українською мовою або бажають навчитись нею вільно володіти. "Поки що російська домінує в спілкуванні донеччан, а це змушує багатьох переходити на неї й за межами приватної сфери життя",  -  кажуть демальянсівці. 

Ще наприкінці грудня в Донецьку активісти громадянського руху «Простір свободи» при підтримці Донецького обласного осередку ВМГО «Молодь Демократичного альянсу» створили ініціативний культурний майданчик для всіх, хто бажає  спілкуватись українською в неформальній дружній атмосфері, познайомитись з новими цікавими людьми або просто весело й корисно провести час. Це й стало початком Українського розмовного клубу.  

Зустрічі в клубі відбуваються раз на тиждень. Не існує жодних жорстких рамок або правил їх проведення. "Найголовніше, щоб всім було приємно і цікаво разом!  Тут не йде мова про якісь нудні лекції або традиційні шляхи лінгвістичного пізнання", - розповідають учасники клубу.  

Спочатку, шляхом обговорення у групі в "Фейсбуці" або в групі "ВКонтакте", яка вже зараз нараховує понад 220 учасників, обирається актуальна тему, а потім йде вільне, різнопланове, креативне та неформальне її обговорення. 

Відвідувати клуб  може будь-хто: дорослий і маленький, дипломований філолог або людина, яка тільки починає вчитись розмовляти українською - жодних обмежень. Приїздять до клубу гості навіть з інших міст і областей України. Ті, хто приходять сюди випадково - приходять знову та приводять із собою друзів.
 
"Приємно, що питання збереження та практикування української мови все більше цікавить саме молодь. Це сприяє  її розвитку, підтримує самоідентичність. Як на мене, найбільш привабливим є саме нетрадиційний підхід до зустрічей клубу, а також той момент, що кожен з учасників є одночасно й організатором. Хтось допомагає порадами, хтось практичними навичками. Власне, все це сприяє розвитку громадянської свідомості. Думаю, що число учасників Клубу буде зростати й надалі”, - розповів Голова Донецької Молоді Демократичного Альянсу Ігор Гулай.
 
Наразі учасники планують нові зустрічі та обіцяють, що вони будуть не менш цікавими, креативними та непередбачуваними, ніж попередні. 

 

04.02.2013

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117