Миколаїв: 0:1 у боротьбі між ДемАльянсом та судом щодо законної плати за оформлення паспорту. Готується апеляція

ДемАльянс подає апеляцію на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду, який відмовив у задоволенні позову в оформленні закордонного паспорту за 170 гривень.

Позов подавав ще влітку Денис Плішко, член Миколаївського Демократичного Альянсу. Спарва в тому, що у ВГІРФО в оформленні закордонного паспорту за 170 гривень відмовляють, всупереч Законам України.

В результаті кількамісячної судової тяганини висновки суду першої інстанції стосовно відмови у задоволенні позовних вимог виявились такими, які не відповідають фактичним обставинам справи.

Зазначене рішення суду, на думку ДемАльянсу, прийняте всупереч вимогам чинного законодавства та не є законним та обґрунтованим, як цього вимагають норми ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме - прийнята з порушенням матеріального та процесуального права на підставі неправильного та неповного дослідження судом першої інстанції доказів і встановлення обставин у справі.

“Мені зовсім не зрозуміло, як суд в своїй постанові може протирічити сам собі. З одного боку "ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законом", а з іншої - кожен з нас має "добровільно" замовити у письмовому вигляді собі послуги по оформленню закордонного паспорту, сплатити вартість бланку (з надбавкою) та ще й надати докази, що ви не судимі”, - коментує рішення суду член Миколаївської обласної організації політичної партії Демократичний Альянс Денис Плішко.

 

Кілька основних зауважень до постанови суду:

- такого поняття як «вартість бланку паспорта» з надбавкою або “без” не існує в жодному нормативно-правому акті, в тому числі як і оплата такої вартості бланку паспорта;

- вимоги щодо замовлення платних послуг по оформленню закордонного паспорта є грубим порушенням Законів України та інших нормативно-правових актів, які регламентують оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Ці та багато інших зауважень вже викладено в апеляційній заяві до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Довідково:

20 вересня 2012 року Донецький окружний адміністративний суд задовільнив позов мешканки м. Димитрова Донецької обл - суд визнав, що плата за бланк паспорту є незаконною, оскільки не передбачена Правилами оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затвердженими Постановою КМУ від 31.03.1995 № 231.


Прес-служба

26.09.2012

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Миколаївська область
Контакти
Миколаївський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
mk@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117