Бути обізнаним і мудрим споживачем - як це?

 Бути споживачем - у кращому розумінні цього слова - навчали активісти тернопільського Демальянсу десятикласників 11 школи м.Тернополя.

Саме так, 9 грудня у ТЗОШ №11 міста Тернополя відбувся правовий семінар, який продовжив багаторічну співпрацю команди Демальянсу з колективом та підростаючим поколінням саме цієї школи.Семінар був присвячений вельми актуальному та практично необхідному для кожного пласту правових знань - захисту прав споживачів. Цей захід проводили голова Тернопільського обласного осередку  "Демократичного Альянсу" Чернецька Світлана та член Всеукраїнського правління Анастасія Шимчук. Спершу було коротке обговорення щодо досвіду захисту прав як споживачів послуг. Виявилось, що практичний досвід невеликий, хоча певні знання у цій галузі молоді люди мають. Потім , для того, аби активізувати молодь, яка ще певною мірою незручно почувала себе перед гостями з громадської організації, в інсценізованій формі обіграли одну з типових прроблемних ситуацій - покупця не пускають в супермаркет з пакетом. В головних ролях - учні, вони ж відповідно Покупець, Охоронець, Адміністратор, Директор. Звісно, покупець не зміг обгрунтувати, чому він таки має право не залишати своїх речей у комірках. А потім було плідне обговорення цієї та інших проблемних ситуацій - випадково розбита пляшка в супермаркеті, повернення товару, неякісний товар, гарантійне обслуговування, книга скарг та пропозицій тощо.
Активну участь у  обговоренні взяли не лише учні, але і представники педагогічного колективу та адміністрації школи, які були присутні на уроці.
Банальний шкільний дзвінок ознаменував завершення уроку і, відповідно, семінару. Семінару, який став не лише першим з серії тренінгових занять правового спрямування, які відбудуться у січні-лютому 2012 року.
"Обізнане підростаюче покоління -гідна зміна нам росте!" - відзначила Світлана Чернецька.
"Наша співпраця  з Демократичним Альянсом триває вже не перший рік. І вона завжди плідна та корисна для усіх сторін. Дякуємо Вам, молоді люди, що займаєтесь благородною справою: навчаєте молодь виживати в нетрях цивілізації, озброюючи їх правовими інструментами!" - каже Інна Чернецька, вчитель історії та правознавства ЗОШ №11 м.Тернополя.
Анастасія Шимчук всього лиш мовчки усміхалась і коментарів не давала. Мабуть, подумки планувала наступний семінар.
 


Світлана Чернецька

прес-служба Тернопільського обласного осередку ВМГО "Демократичний Альянс"

switlana.czernetska@gmail.com

12.12.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Тернопільська область
Контакти
Тернопільський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
te@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117