Публічна інформація в Тернополі: доступ вільний?

27 вересня о 11.00 в конференц-залі готелю «Тернопіль» відбувся круглий стіл «Перспективи та проблеми впровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Тернопільській області», який було організовано партнерством громадських організацій «За доступ до публічної інформації», яке здійснює загальнонаціональний моніторинг виконання органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

В роботі круглого столу взяли участь експерти партнерства «За доступ до публічної інформації» Омелян Іван, Шимчук Анастасія та Ханас Володимир. Вони проінформували присутніх про загальний стан впровадження закону в дію за результатами громадських моніторингів.

Згодом присутні обговорили проблеми, які виникають в запитувачів інформації. Дуже багато нарікань в громадських діячів та опозиційних політиків викликала робота відповідальних за доступ до публічної інформації в Тернопільській міській раді. Зокрема йшлось про погано підготовлені відповіді на запити, в яких завуальовано або відмовляли в наданні суспільно важливої інформації, або її просто не надавали, ховаючи під грифом «Для службового використання».

В рамках круглого столу також відбулась презентація методичних рекомендації щодо практичного запровадження Закону України «Про доступ до публічної інформації» для тернопільських чиновників. Примірники методичок були розповсюдженні по органам місцевої влади та врученні відповідальним за доступ до публічної інформації!

На завершення експерти запропонували чиновникам провести спільний тренінг з доступу до публічної інформації для органів місцевого самоврядування та громадських активістів. Такий захід має підтвердити бажання влади надавати публічну інформацію громадським активістам, і зміцнити співпрацю влади та громади міста та області.

30.09.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Тернопільська область
Контакти
Тернопільський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
te@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117