Дива чиновницької винахідливості по-донецькі закінчились трьома позовами до суду за невиконання Закону України „Про доступ до публічної інформації”

22 вересня 2011 року у Донецькому Прес-клубі реформ відбулась прес-конференція, присвячена результатам кампанії з моніторингу виконання ЗУ „Про доступ до публічної інформації” Донецьким обласним осередком ВМГО “Демократичного Альянсу”. В заході взяли участь Голова Секретаріату ДОО ВМГО "Демократичний Альянс" Юлія Семехіна та кадидат політологічних, експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Віктор Андрусів.

 

Як стверджує Юлія Семехіна, у Донецькій області рівень реалізації закону виявився найнижчим в Україні: на голів Шахтарська, Волновахи та Донецька вже подано до суду.

З 21 травня до 1 вересня 2011 року «Демократичний Альянс» в рамках партнерства «Новий Громадянин» проводив моніторинг виконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації»: під час моніторингу в 39 міських рад Донецької області були надіслані запити щодо надання інформації про генеральні плани, міські бюджети, тарифи на комунальні послуги і доходи чиновників за 2010 рік. Здебільшого, на запити були отримані відписки.

Найбільш секретною виявилася інформація про генеральні плани міст. Лише Вугледар оприлюднив план розвитку міста. Райдержадміністрація Новогродівки у відповіді на запит зазначила, що влада не затверджує тарифи на комунальні послуги. Найгірші показники реалізації закону показали мери Шахтарська, Амвросіївки та Волновахи: визначений законодавством п*ятиденний строк надання був порушений, відповіді не отримано до цього часу, хоча запити надсилались чотири місяці назад. За невиконання ЗУ “Про доступ до публічної інформації” на мерів зазначених міст було подано позови до суду.

Також в рамках моніторингу сформовано та оприлюднено рейтинг доходів міських голів обласних центрів, голів ОДА та їх перших заступників. У всеукраїнському рейтингу чиновників за рівнем банківських заощаджень Голова ОДА Донецької області та Донецький міський голова посіли перше та друге місце відповідно. Сума їх заощаджень майже в 4 рази перевищила суму банківського рахунка мера Києва, який посів лише третє місце.

Додамо, що в рамках даної кампанії було проаналізовано сайти 18 РДА, 23 міст обласного значення, Донецької ОДА та Донецької облради на предмет виконання ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. У цьому аспекті закон виконується лише частково: на інтернет-сторінках не розміщуються рішення та проекти рішень, звіти по наданню відповідей на запити, перелік і службові номери засобів зв'язку підприємств, установ та організацій. Найкращими сайтами визнано сторінки Донецької ОДА, Донецької міськради, Донецької облради та Авдіївської міської ради. У перелік гірших потрапили сайти Артемівської РДА, Торезької, Амвросіївської та Дебальцевської міськрад.

Донецький обласний осередок «Демократичного Альянсу» і надалі продовжуватиме моніторинг виконання закону в Донецькій області.

Результати моніторингу, представлені на прес-конференції можна завантажити з цього посилання.

*****

Прес-секретар

Донецького обласного осередку

ВМГО «Демократичний Альянс»

Вікторія Патутіна

тел. 095-780-16-27

23.09.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117