Малинові браслети проти насильства у стосунках

     Одинадцятого серпня в парку культури і відпочинку імені Т. Шевченка рівняни отримували малинові браслети з написами “Залишайся людиною”, які стали символом відмови від насильства у стосунках.

      “Одягаючи на руку такий браслетик, кожна людина має змогу задуматися над кліматом у своїй родині, - каже організатор акції Тарас Дроздовський, - звернути увагу на слова, які ми кожного дня говоримо найдорожчим людям”.

      Серед рівнян акція викликала неабияке зацікавлення. Були громадяни, які охоче долучались до акції та брали одразу по декілька браслетів своїм друзям і близьким. Були й інші, які взагалі відмовлялися розмовляти, або ж скептично та цинічно реагували на спроби волонтерів налагодити з ними контакт.

      Разом із браслетами волонтери роздавали інформаційні картки з номерами гарячої лінії з питань протидії насильству та захисту прав дитини.

      Ось що з цього приводу, каже одна із співорганізаторів Інна Антонець: “Сьогодні, під час проведення акції нам зустрічались похмурі, заклопотані батьки, які вийшли на прогулянку з своїми дітками до парку і коли ми пропонували одягти цей малиновий браслет - протест проти насилля в сім"ї, на їхніх обличчях з’являлись щирі посмішки і ми чули слова вдячності. Це зігрівало душу”.

     Дарина Кропивко, волонтер акції: “З самого початку в мене були сумніви… Чи всі люди захочуть нас слухати?.. Чи допоможе особисто їм ця акція?.. Та на моє здивування всі рівняни підтримали акцію, одягнувши малинові браслети з закликом проти насильства.”

      Протягом двох з половиною годин учасники акції роздали більше як півтисячі браслетів. Організатори висловлюють сподівання, що саме на таку кількість збільшилося коло людей, які відмовляються від насильства і поширюють ідею взаємоповаги, які виховуватимуть своїх дітей в атмосфері любові та злагоди.

      Ініціаторами акції у м.Рівне були активісти Рівненського обласного осередку ВМГО “Демократичний Альянс”.

 Довідково:
      Малинові браслети стали символом протидії всім формам насильства та розповсюджуються волонтерами у рамках масштабної щорічної кампанії, що поєднує соціальну рекламу, акції у мережі Інтернет, вуличні заходи. Проект піднімає проблему домашнього насильства, яка сьогодні чомусь знаходиться за завісою мовчання.

      Акція “Залишайся людиною” є частиною спільного проекту Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України та програми Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні», який реалізовується в 15 областях України, а завдяки Рівненському осередку Демократичного Альянсу до числа регіонів, які проводять активну інформаційну політику проти домашнього насилля приєдналась і Рівненщина. 

---

Прес-служба РОО ВМГО ДА

12.08.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Рівненська область
Контакти
Рівненський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
rv@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117