На шляху до демократії та солідарності

Кажуть, усе пізнається в порівнянні.

     Тепер члени Демократичного Альянсу, що стали слухачами Академії солідарності-2011, організаторами якої виступив Європейський центр солідарності у Ґданьську (Польща), можуть із упевненістю стверджувати: в Україні все не так-то і погано – в порівнянні з політичною і економічною ситуацією в інших пострадянських країнах, які делегували своїх представників на даний захід. Втім, про це пізніше.
      Сама ж Академія Солідарності щорічно проводиться в місті свободи Ґданьську: 30 років тому саме тут на місцевій суднобудівельній верфі масштабним страйком розпочався рух «Солідарність», який згодом охопив всю Польщу і послужив початком кінця комуністичного строю у всій Східній Європі. Молодий та амбіційний Лех Валенса, що очолив цей рух, незабаром став видним політиком світового масштабу, отримавши згодом Нобелівську премію миру за свої заслуги. Тепер з ідеями солідарності і свободи змогли ознайомитись учасники Академії із Польщі, України, Росії, Білорусі, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Вірменії, Молдови – всього близько 50 молодих активістів. Слухачам надали унікальну можливість доторкнутися до історії тих незабутніх бунтівних років, що змінили світову історію. Спогадами про рух «Солідарність» поділилися його очевидці: спікер Сейму Республіки Польща Богдан Борусевіч, депутат Єжи Боровчак, митець Мірослав Хоєцькі. Багаж теоретичних знань забезпечили «господині» захоплюючих воркшопів – пані Агнєшка Віхровська і пані Ягна Кофта. А безпосередніми рекомендаціями по поширенню ідей свободи, демократії і солідарності поділилися висококласні тренери трьох секцій – пан Міхал Лучевські («Ідея солідарності»), пан Войцех Менчинські («Соціальні зміни») і пан Кшиштоф Стахура («Соціальна участь»).
     Під час воркшопів, тренінгів і зустрічей із очевидцями слухачі Академії з цікавістю сприймали інформацію, одразу ж намагаючись співвіднести ідеї свободи, солідарності і демократії із поточним положенням речей в своїх рідних країнах. Можна з гордістю відзначити, що наша країна в аспектах підготовленості до демократичних перетворень виявилася найуспішнішою. Україна є найкраще пристосованою до демократичних ідей. Поряд із Росією, яка вирощує покоління ультрашовіністів, Білоруссю, що з останніх сил утримує економіку і політичний устрій від повного краху, Азербайджаном і Вірменією, які дотепер не вирішили воєнний конфлікт, неспокійними Молдовою і Грузією, Україна виглядає вельми непогано. Проте, як відзначив пан спікер Б. Борусевіч, проблеми в Україні все-таки існують. «Українська політика нерозривно пов'язана з бізнесом. Звідси тягнеться корупція. Я ж, будучи спікером сейму, не знаю жодного польського бізнесмена особисто. Чув про них лише із медіа", - заявив пан політик.
     Багато слів в Академії солідарності лунало і про міжнародні відносини. Так, професор Анджей Пачковські, відповідаючи на питання про зовнішньополітичний вектор Польщі, сказав наступне: «Наші сусіди, перш за все, не Росія, а Україна, Литва і Білорусь. Тому співпрацювати нам необхідно саме із цими країнами. Польща підтримувала Помаранчеву революцію в Україні. Незалежна Польща не може існувати без незалежної України, і навпаки. Тому, якщо Україна втратить суверенітет, незалежність Польщі також стане під загрозу».
     Варто відзначити, що, поки ідеї свободи, солідарності і демократії поширюються в такій захоплюючій формі, в якій вони були представлені в Ґданьській Академії солідарності-2011, можна із упевненістю стверджувати, що Україна обрала правильний курс, не зважаючи ні на що.
* * *
Прес-секретар
Донецького обласного осередку
ВМГО «Демократичний Альянс»
В. Патутіна
Ґданськ — Донецьк

25.05.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2020 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117