Молодь Луцька добивається публічної інформації у міськраді

                                       

10 травня на Театральному майдані  Луцька  відбулася акція «Я буду знати! А ти хочеш знати?», щоб повідомити громадськості міста, що вступив у дію Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Як зазначили організатори акції, члени ВОМГО «Демократичний Альянс» та учасники проекту «Академія практичної адвокації», захід має на меті перевірити готовність  якість роботи Луцької міської ради у рамках нового Закону «Про доступ до публічної інформації».

Так, вони вказують на такі переваги закону:

- вся інформація, якою володіють суб’єкти владних повноважень, оголошується відкритою, крім чітко описаних у Законі винятків (таємна, конфіденційна інформація, інформація у процесі прийняття рішень);

- вся інформація про бюджетні видатки оголошується відкритою, окрім винятків, передбачених законами;

- інформація з обмеженим доступом може бути оприлюднена у випадку  є «перевага» суспільного інтересу; на розгляд інформаційного запиту громадянина відводиться 5 робочих днів;

- кожен суб’єкт владних повноважень зобов’язаний визначити підрозділ або посадову особу, які відповідатимуть за розгляд інформаційних запитів; посилюється адміністративна відповідальність за порушення прав громадян на доступ до інформації.

Сама ж акція відбулась у формі театралізованого дійства за участі чиновника,  «супермена» на ім’я ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та трьох громадянок України. Саме останні не могли пробити стіни до чиновника, і лише Закон зміг їм допомогти.

                                                   

Організатори акції поставили інформаційний стенд, де кожен міг написати те, про що б хотів запитати у міської влади. Також, там же на місці людям давали можливість написати запити на інформацію. Загалом учасники акції віднесли 20 запитів на інформацію до відділу звернень громадян Луцької міської ради. І тепер очікуватимуть результатів через п’ять робочих днів.

Марія Доманська


 

11.05.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Волинська область
Контакти
Волинський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117