Молодь ДемАльянсу обговорила шляхи взаємодії влади і громадськості в Одесі

4.01.2013 —

Молодь Демальянсу в Одесі взяла участь в круглому століЗ якими проблемами найчастіше стикаються громадські організації? Чого не вистачає третьому сектору для організаційного розвитку? Як налагодити співпрацю з органами влади? Такі питання стали предметом обговорення круглого столу “Громадянське суспільство в Одеській області в процесі переходу до «демократії участі»”, що відбувся 18 січня.

В роботі круглого столу взяли участь представники Молоді Демократичного Альянсу - член всеукраїнського правління Кирило Філімонов та представник Одеського обласного осередку організації Альона Снігур.

“Такі обговорення вкрай важливі для активістів громадського сектору, адже завдяки ним можна виробити стратегію взаємодії органів влади та громадськості задля вирішення актуальних питань. Окрім того, активісти діляться досвідом успішно проведених акцій, передають цей досвід, ставлять нові необхідні запитання та спільно знаходять на них відповіді”, - вважає представник Одеського осередку Молоді ДемАльянсу Альона Снігур.

Організатором заходу виступила Одеська філія Національного інституту стратегічних досліджень спільно з Одеською обласною державною адміністрацією. Участь в заході взяли представники найактивніших громадських та благодійних організацій Одещини.

Зокрема, Кирило Філімонов презентував очікування третього сектору від нового закону “Про громадські об’єднання”. Він розповів про позитивні новели закону, але підкреслив, що реальну користь громадськість отримає лише в разі їх належної реалізації. “Чи будуть вони всі втілені - покаже час і практика”, -  підкреслив демальянсівець.

Окреме дослідження презентовали  у доповіді представника регіональної філії НІСД Юлії Сербіної - щодо стану Інститутів громадянського суспільства в Одеській області. Зокрема, аналізу підлягала Програма розвитку громадянського суспільства в Одеській області на 2012-2015 рр., сформовані висновки та рекомендації щодо її покращення.

Так, за данними дослідження, частка державного та обласного бюджетів у структурі фінансових громадських організацій становить по Україні близько 8%, то для Одещини цей показник становить не більше 0,2% (для порівняння у Чехії - 39%, у Польщі - 24%).

Під час роботи секцій учасники долучалися до дискусій з актуальних питань, одним з яких була взаємодія державних органів з одного боку та громадських організацій і благодійних фондів - з іншого. Обговорювалися шляхи покращення роботи та інформування громадськості щодо можливостей залучення її до вирішення спільних питань, зокрема, проведення громадської експертизи.

Як наголосила Алла Орлова, заступник начальника управління комунікацій з громадськістю Одеської обласної державної адміністрації, важлива ефективність та кількість прийнятих спільно з громадськістю рішень. “Проте, варто відзначити загальну пасивність громадського сектору який не бажає користуватись можливостями, які надає законодавство.” - заявила Алла Орлова. - “Так, проведено лише близько 20 громадських експертиз по всій країні, з яких жодної  - на Одещині”.

Підсумовуючи, учасники круглого столу відзначили важливість піднятих питань, а також звернули увагу на необхідність регулярного проведення подібних зустрічей, що могло б посприяти більш ефективній роботі громадського сектору.


Прес-служба
Одеського обласного осередку
ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу”
od@dem-alliance.org

18.05.2013

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Одеська область
Контакти
Одеський обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
od@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117