Дебатно-Дискусійний Клуб «Пошук»: найбільша цінність – людське життя!

3 квітня 2010 року в Донецьку відбулося Засідання №3 Дебатно-Дискусійного Клубу «Пошук». Члени клубу переглянули художній фільм «Готель Руанда» і обговорили його разом з запрошеним гостем.

В якості модератора дискусії на тему «Чи можливо зберегти людське обличчя під час громадянської війни» виступив представник Міжнародної молодіжної громадської організації «Foundation For Freedom» Тім Златкін.

Але спочатку був фільм. Сюжет фільму заснований на реальних подіях середини 90-х років минулого століття, коли народ хуту, представник етнічної більшості в Руанді, влаштував в країні криваву різанину, знищивши більше мільйона (!) людей, що належали народові тутсі. Фільм оповідає про боротьбу за виживання в бійні, яку світ вирішив не помітити. В центрі картини – доля 1 людини, менеджера престижного готелю, який опинившись в умовах етнічної чистки зумів зберегти людське обличчя і врятував 1268 людей.

Фільм справив глибокі емоційні вражання, дискусія була жвава і результативна. Учасники обговорення абстрагувалися від подій в Руанді і перенесли питання моральної відповідальності на сьогодення.

Результати дискусії можна сформувати наступними тезами:

1) Найбільша цінність – це людське життя. Жодні обставини не можуть стати запорукою для позбавлення людини життя.

2) На людське життя впливає оточуюче середовище в межах країни та світу. Безкризовий та гармонійний розвиток індивіда не можливий без його активної участі в житті громади.

3) Сильний має допомагати слабкому – це запорука стабільності, в іншому випадку це призведе до занепаду та руйнуванню суспільства.

4) Людина МОЖЕ і ЗАБОВ’ЯЗАНА зберігати людське обличчя не тільки під час скрутних становищ (війни, катаклізму тощо), але і в повсякденному житті.

 

Довідково:

ДДК «Пошук» спрямований створення простору для підвищення  навичок молодої людини у мистецтві дебатів, красномовстві, роботі в команді, а також обговорення ціннісних, актуальних суспільно-політичних тем та пошук революційних відповідей на гострі питання.

Гаслом проекту, який в повній мірі відображає його філософію став вислів В.О. Сухомлинського «Без пошуків і знахідок, а отже, і без напруги сил немислимі захопленість, натхнення».

Організатор:

Донецький обласний осередок ВМГО «Демократичний Альянс»

Контактна інформація:

тел.: 050 949 30 28

e-mail: dn@dem-alliance.org

05.04.2010

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117