Розслідування ДемАльянсу: чому і як засекретили генплан в Чернівцях?

 

Чернівецьким обласним осередком ВМГО «Демократичний Альянс» 29 грудня було надіслано запит на інформацію до Чернівецької міської ради для перевірки на відкритість органів місцевого самоврядування. Запит стосувався надання копій документів генерального плану м. Чернівців: пояснювальної записки та графічної частини. 

Що ж, відповідь нам Чернівецька міська рада надіслала вчасно, не зважаючи на загальнодержавні вихідні, вже 5 січня Укрпошта доставила листа за вказаною адресою. Текст відповіді не виявився для ДемАльянсу надто неочікуваним: влада, як їй і властиво, спробувала обійтися «відпискою», не показавши запитувані документи. Проте, вражає той факт, що ця відписка була підтверджена певними розпорядженнями міського голови, які обмежують доступ до документів генплану. 

Цитата із відповіді: «згідно з додатком 2 «Перелік відомостей з обмеженим доступом» до розпорядження міського голови від 24.05.2011 року №136-р* «Про забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», відомості з генерального плану міста (графічна частина та пояснювальна записка) на паперових та магнітних носіях відноситься до відомостей з обмеженим доступом, які містять службову інформацію. З огляду на наведене, надати копію генерального плану міста Чернівці не представляється можливим» (див. фото 2, 3, 4).

Наразі маємо ось що:

1) Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 17 п. 11 передбачено відкритість матеріалів генпланів населених пунктів: «Загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу...»;

2) Законом України «Про доступ до публічної інформації» ст. 6 п. 2 передбачені три критерії (трискладовий тест), виконання яких дозволяє обмежити інформацію у доступі:

a. виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

b. розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

c. шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Жодний із цих критеріїв не виконується у випадку з документами генерального плану м. Чернівці.

3) Розпорядження міського голови цікавим чином відміняє дію двох законів України і обмежує доступ до документів генплану.

З огляду на вищенаведені факти, можна говорити про нелегітимність дій чиновників міськради з приводу обмеження доступу до документів генерального плану м. Чернівці.

Однак, у відповіді було також зазначено, що «у випадку необхідності отримати конкретну інформацію щодо положень генерального плану міста ви можете в архітектурно-планувальному відділі департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради».

Звісно, «деякі положення» нас не цікавлять – жителі міста мають право бачити весь генплан. Мабуть, щоб отримати-таки документи генплану ДемАльянсу доведеться застосовувати інші механізми.

Далі буде…

*Повний текст розпорядження міського голови, на яке ссилаються чиновники, відмовляючи в наданні доступу до документів генерального плану: http://chernivtsy.eu/portal/f/r/r-2011-136-r.doc

 

Вадим МІСЬКИЙ, 
Віталій ШАРЛАЙ,
Чернівецький обласний осередок ДемАльянсу
dem.alliance.cv@gmail.com

 

  

 

 

 

 

09.01.2012

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Чернівецька область
Контакти
Чернівецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dem.alliance.cv@gmail.com

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117