Відбувся вже другий семінар Південної групи Академії практичної адвокації

На цих сонячних вихідних, 2 та 3 квітня, у Херсоні, відбувся другий семінар Академії практичної адвокації для південного макрорегіону України. Учасники прибули з АРК Крим, а також Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей.

Завдяки знанням з планування адвокаційних кампаній, зокрема постановки проблеми, конвертації проблеми в цілі, аналізу ігрового поля і визначення мішені, формування меседжу, залучення партнерів та інвентаризації ресурсів та створення стратегічного плану, учасники представили плани регіональних адвокаційних кампаній. Тематика була дуже актуальною, учні відповідально та творчо поставилися до виконання завдання, але було допущено деякі помилки у визначенні цілей та завдань кампанії, а також в реальній оцінці можливих змін за визначений час. Саме тому більшість планів відкореговувалась згідно до вказівок та уточнень спікера Анатолія Короля та пропозицій групи.

Після аналізу планів адвокаційних кампаній учасники дізналися від кандидата політичних наук, директора Інституту ДемАльянсу ім. Р. Шумана Віктора Андрусіва про можливість використання експертних дискусій для проведення ефективної адвокаційної кампанії. Виявилося, що аудиторія майже не знає, хто такі експерти насправді та яку роль в адвокаційних кампаніях вони можуть виконувати. Усі присутні переконалися у важливості залучення експертів до розвитку та успішності адвокаційних кампаній.

 

В якості практичного завдання виступило опанування методикою «динамічних мереж» - ідеальним способом за короткий час прийти до консенсусних рішень, дізнатися та врахувати думку кожного з великої групи. Учасники мали скласти план вирішення проблем громадських організацій. І дійсно – завдяки методу «динамічних мереж» велика група з 30 людей змогла скласти план для різних сфер (вплив на владу, медіа-кампанія, взаємодія з громадськістю та громадськими організаціями) за 30 хвилин!

В кінці Віктор Андрусів оприлюднив статистику з різних джерел, яка вказує на проблеми нашої країни та її відсталість у розвитку. Наприклад, 90% передвиборчих обіцянок не виконуються, Україна мала 17 урядів за 18 років та займає 213 місце у світі за рівнем інфляції. Такі дані переконують: треба багато та плідно працювати і зробити все, щоб підняти країну на гідний рівень!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

На другий день учасники цілковито поринули у роботу з медіа в адвокаційних кампаніях. На «академіків» адвокації чекала зустріч з заслуженим журналістом України Вахтангом Кіпіані. Він розповів, як треба працювати зі ЗМІ, щоб вони показали та правильно подали матеріал. Журналіст наголосив, що для того, щоб про захід стало відомо, треба влаштовувати яскраву «картинку» (наприклад, акцію прямої дії) або запрошувати незвичних персон. Також дуже важливо акцентуватись на дійсно цікавих та актуальних проблемах суспільства. 

 

«Про тему треба писати так, нібито ця інформація відома тільки Вам» - коментує Кіпіані важливість оригінальної подачі матеріалу до ЗМІ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Також аудиторія познайомилася за Миколою Малухою - кореспондентом «Комерсанту» та відомим блогером України. Завдяки Миколі учасники дізналися про важливість соціальних медіа для досягнення будь-яких цілей та як правильно розміщувати інформацію в нових медіа: оперативно, інформативно, оригінально, ексклюзивно, прогресивно та антагоністично. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отриману інформацію присутні змогли випробувати на практичному завданні: розробка кампанії за запропонованими темами та її план її висвітлення в соціальних медіа. Саме такі практичні завдання допомагають ефективніше запам’ятати матеріал та одразу випрацювати нові навички.

Не обійшлося і без відпочинку: «академіки» прогулялися вечірнім містом, а потім у дружньому колі грали у вже традиційну в ДемАльянсі гру мафію, динамічну Alias  та веселу Uno

Третій семінар «Академії практичної адвокації» відбудеться 16-17 квітня у Південній Пальмирі - Одесі.

Семінари проходять у рамках проекту «Академія практичної адвокації», який реалізовується командою Демократичного Альянсу у рамках програми “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що виконується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного Розвитку (USAID).

 

Прес-служба

Одеського обласного осередку

ВМГО "Демократичний Альянс"

тел.: +38 050 950 54 51

e-mail: od@dem-alliance.org

 

04.04.2011

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Херсонська область
Контакти


До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117