Гострі на язик донеччани вчились лаятись українською

24 серпня біля пам’ятника Пушкіну відбулася подія, яка викликала великий резонанс ще на етапі анонсування: Донецький обласний осередок Демократичного Альянсу влаштував змагання у мистецтві української лайки «Облай мене патріотично! Облай мене українською!»

 «Ми не пропагуємо шароварщину! Ми не закликаємо вас лаятися щодня! Ми не маємо наміру дискредитувати українську мову – ми пропонуємо поглянути на історію її розвитку глибше, відчути дух наших пращурів, пройнятися гордістю від усвідомлення своєї приналежності до українського народу та… просто розважитись!» - такими словами розпочала акцію голова Донецького обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс» Матвійчук Альона.

Хлопці й дівчата з молодіжної організації надихали перехожих читанням віршів, що містять колоритні українські лайки, та театралізованою виставою епізоду з «Кайдашевої сім’ї» Нечуя-Левицького, а також розповсюджували брошурки з історією та сутністю української лайливої традиції, в яких навели поради лайливцям щодо того, які вислови доцільніше вживати в певних ситуаціях.

Своєю виставою молодь прагнула донести донеччанам, що українська національна лайка є свідченням високої культури та моральності наших пращурів, українського народу. В підтвердження своїх слів організатори привели такі особливості «батькування» (як раніше українці називали лайку), як то недоторканність образу жінки-матері (вульгаризми в її бік були неприпустимі) або ж схильність українців до охолодження свого гніву (прокльони часто мали позитивну семантику: «А щоб ти довго жив!» тощо).

Глядачам вистави було запропоновано попрактикуватись у мистецтві вживанні української лайки. Молоді донеччани змагались  у переказах уривків з творів класичної української літератури та брали участь у словесних дуелях, де зброєю були не пістолети та шаблі, а лайка та прокльонами. Вміння конкурсантів оцінювала вчитель українською мови та літератури Тараненко Оксана Федорівна.

Умовою змагань було використання «дуелянтами» лайки, яка б не принижувала національної гідності жодного з народів та була аполітичною. За вживання нецензурної лайки учасника чекала миттєва дискваліфікація. На щастя, випадків дискваліфікації не відбулося -  Донецьк показав себе як місто культурних та вигадливих людей. Неупереджене суддівство визначило трійку найгостріших на язик донеччан і головну «Язикату Хвеську» міста. «Гострунчики» отримували в якості відзнаки намиста з гострого червоного перцю, переможені – намиста з зеленого перцю, а «Язиката Хвеська» – однойменну скульптуру, власноруч виготовлену організаторами акції.

Також був проведений конкурс на написання глядачами прокльону. Найкращим був визнаний прокльон «Трясця твоїй матері через паркан 9 разів ціпком, що собак дурних ганяють, щоб вони тебе цим потім ганяли».

Захід закінчився побажанням донеччанам єдності та любові до своєї країни та нагадуванням, що до всього треба підходити з певною мірою гумору, але не забувати, що кожен жарт містить частку правди.

Прес-служба

Донецького обласного осередку

ВМГО "Демократичний Альянс

___________________________________________________
 
   
 

 

 

  

26.08.2009

Магазин


Магазин команди

Наші друзі


Донецька область
Контакти
Донецький обласний осередок ВМГО "Молодь Демократичного Альянсу"
dn@dem-alliance.org

До списку новин

 


© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117