Маленьке життя в Естонії

Якими ви уявляєте собі країни Балтії, їхні міста та людей? Приблизно таким питанням можна коротко описати стан моєї внутрішньої зацікавленості дорогою до аеропорту. Молодіжний обмін в Естонії, який став для мене першим у своєму роді, дав купу відповідей на це та інші питання. За 10 днів я пережив цілу палітру вражень. І це було прекрасно.

Подорожуючи й розкриваючи для себе зовнішній світ, змінюєшся внутрішньо. Я зустрів купу чудових людей з Латвії та Естонії – поринати в їхні культурні світи і натомість ділитися своїм було суцільним задоволенням. Кожен день був повен нових маленьких відкриттів. Ви знали, наприклад, які на смак конопляне масло чи хлібний суп? Тому що особисто мої смакові рецептори були трошки збентежені.

В якийсь момент я піймав себе на думці про те, як мало ми насправді знаємо про країни, які, здавалося б, не дуже далеко від нас, і наскільки взагалі важливі такі обміни. Відмінності у світоглядах або ж неочікувані схожості, звички та вподобання – все це трошки незвично і неабияк цікаво водночас.

Одним із найважливіших елементів, окрім культурної комунікації, були навчальні блоки. Нова інформація, структурування вже відомого, постійна робота в міжнаціональних командах дали мені дійсно безцінний досвід і поліпшили мої soft skills. Такою, до речі, була основна тематика обміну.

Складно передати те приємне й тепле відчуття від усвідомлення, що твої партнери по команді стають ще й друзями, а отже – частинкою тебе самого. Тепер ці частинки мене розкидані маленькими вогниками по Україні та решті Європи – і це просто неймовірно.

10 днів як ціле маленьке життя. Люди, враження, знання та досвід – такими словами можна описати те, куди мені пощастило потрапити.

 

 


Поділитися:

Дубровський Ігор
Ігор Дубровський, студент 4 курсу міжнародної економіки КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, член правління київського осередку "Молоді Демократичного Альянсу"
Юрій Дяченко
Голова контрольно-ревізійної комісії "Молоді Демократичного альянсу", член правління одеського обласного очередку "Молоді Демократичного альянсу", координатор проектів: "Безкоштовний хостел для переселенців", "Зробимо Україну чистою", театральна студія "Фенікс", ін. 
Рябоконь Вікторія
Архутектор, патріотка і просто хороша людина)))
Стрельченко Вероніка
Голова ХОО ВМГО  Молодь Демократичного Альянсу

Студентка 2 курсу хмельницького національного університету, гуманітарно - педагогічного факультету, спеціальність соціальна педагогіка.

Магазин


Магазин команди

Наші друзі

© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117