Громадський діяч приречений на успіх

В кінці липня я була у Сєвєродонецьку (Луганська обл.) на Форумі для молоді. З організаторами вирішили, що з учасниками поговоримо про «+» та «-» громадської діяльності, про можливі загрози і перспективи.

В годину вкласти історію життя багатьох успішних на мою думку людей, в цій сфері важко. Я навела тільки кілька прикладів. Євген Назаров, який в Луганській області продовжує змінювати світ. Олександр Ярема, Василь Гацько, Зоя Буйницька, Анастасія Шимчук, Ігор Андрійченко, Дмитро Ткачук і багато інших моїх друзів, які перейшли з громадської сфери в політичну. Вони змінюють свідомість українців, показують, що політик може бути незалежним від олігархів і відповідати за свої дії перед виборцями, й головне – діють якісно, професійно і відповідально (і хай тут трохи тавтології). Роман Шутов та Олександр Смірнов, які перенесли свою пристрасть із громадської сфери в професійну і експертну. І це тільки кілька прикладів. В Україні з кожним роком збільшується кількість успішних  проектів і соціального бізнесу, які реалізуються вихідцями із громадської сфери.

Тим паче архі складно за годину розповісти про власний шлях громадського діяча, який складає вже цілих 9 років. За цей час є досягнення, падіння, провали, злети та успіхи. Є те, чим варто ділитись і про що розказувати тим, хто тільки починає свій шлях людини з активною життєвою позицією в Україні. Попереду у такої людини цікави і буремний шлях, із зустрічами, досвідом, мріями і цілями. Тому вирішила поділитись своїми роздумами про важливі та пріоритетні речі, для громадського діяча. А раптом це стане комусь у нагоді :).

Отже. «Важливчики» в житті громадського діяча.

Час. Будучи школяркою я жила за графіком занять, виконання д/з та родинного плану. Вступивши до університету залишилось питання розкладів. І тільки долучившись до громадської діяльності я стала розуміти як важливо вміти розподіляти час. Сьогодні дуже модне слово timemanagment. І я впевнено скажу, купа методик дозволить кожному, хто планує бути ефективним і досягати поставлених цілей і вкладати свій час у громадську діяльність. Для громадського діяча це важливо з кількох причин:

  1. втримати баланс між всіма сферами свого життя. Це дозволяє бути щасливим :);
  2. вчасно реалізувати бажану ідею / ініціативу / проект;
  3. вчасно допомогти тому, кому ми хочемо допомогти.

Енергія. Громадська діяльність може забирати особисту енергію, так і навпаки давати її.  Адже коли ти займаємось справою з усім серцем та душею, то ти  можеш як наповнюватись так і спустошуватись. У другому випадку ти, як активіст несеш моральні, часові, ресурсні втрати коли щось не виходить, коли не відбувається усе вчасно, коли не маєш підтримки. Від цього стає гірко і важко. І таке може бути. Це теж досвід, який необхідно пережити аби знайти свою команду, ідею, якою ти запалишся і тоді ти побачиш що у тебе виходить, і тоді ти будеш відчувати «кайф».

Розвиток (особистий та професійний). 100% це вихід із зони комфорту. Ти постійно щось читаєш, освоюєш, відвідуєш семінари, майстер-класи чи тренінги. Ти пізнаєш нові методики і техніки. Ти відпрацьовуєш нові знання і навички в роботі з людьми, при реалізації проектів, коли ділишся досвідом з іншими. В громадській сфері багато успішних прикладів людей, які розвиваючись в якомусь напрямку стають гарними експертами, професіоналами своєї справи і потім допомагають іншим змінювати цей світ навколо себе. Для прикладу наведу людей, яких особисто знаю: Іван Лукеря (експерт з питань децентралізації), Вєра Грузова (фахівець з PR-заходів, займається розвитком культурного простору України), Ігор Щербаков (тренер, коуч, працює в сфері управління розвитком), Юлія Мархель («Lets do it Ukraine!», експерт з питань PR та організації масових екологічних заходів), Наталія Мажарова (засновник і організатор «Вишиванкового фестивалю» в Одесі до Дня Незалежності України)  та інші. Працюючи над реалізацією своєї ідеї ти відкриєш для себе стільки вмінь і навичок, і будеш розуміти, де тобі ще тре розвиватись і що покращувати!

Можливості. На мою думку, громадська сфера - це джерело можливостей. Можливостей для втрат і можливостей для набуття. Головне пам’ятати, що всі наші злети і падіння це досвід, який робить нас сильнішими, досвідченішими і креативнішими. «Чому можливостями? Якими можливостями?» можеш спитати читаючи цей абзац. Відповідь не змусить тебе чекати. На мою думку це:

Можливість подорожування. Як теренами України так і закордоном. Головне навчайся, відвідуй тренінги, пиши заявку на участь у міжнародних стажуваннях. Я особисто побувала в багатьох українських містах. У мене є друзі громадські активісти, які навчались більш ніж у 10 країнах Європи, а є такі, що для реалізації проектів в нашій державі, були за океаном здобуваючи необхідний досвід. Ці навчання можуть бути платними, частково безкоштовними або ж зовсім безкоштовним. Ти можеш використовувати різні волонтерські програми і таким чином допомогти ще комусь у світі (наприклад рятуючи якийсь вимираючий вид тварин).

Командна робота (готові VS не готові). Дуже часто реалізуючи свою ідею ти шукаєш собі команду. Ти знаходиш людей фахівців певної сфери або ж новачків, у яких горять очі.  Ти знаходиш тих, з ким хочеш працювати в команді і тих, з ким тобі важко працювати. Ти відчуваєш власну готовність чи неготовність працювати із кимось над реалізацією своєї ідеї. Ти вчишся підбирати команду, долучати людей, з кимось прощатись. На мою думку, громадська діяльність є якісною перевіркою і найбільшим стимулом розвитку таких вмінь, як командна робота.

Знайомства. Оооо!!, це окрема цікава тема. Завдяки громадській діяльності кожен місяць ти збільшуєш своє коло знайомих мінімум на 10 осіб. Знаходиш експертів, фахівців, представників різних спеціальностей, починаючи від бізнесу і політики, завершуючи аграрною, енергетичною чи домогосподарчою сферами нашого життя. І це дуже важливо. Адже коли у тебе велике коло знайомих, ти точно знаєш куди звернутись і до кого підійти, щоб твій проект був максимально вдалим. А ще, як бонус, ти отримаєш друзів на все життя!!!!! А це неймовірне відчуття, коли в багатьох містах є друзі, яких радий бачити і з якими ти можеш їздити у гості/

Кошти. Всім відомо, що громадська діяльність вимагає певних фінансових затрат і дуже часто, якщо ми не знайшли підтримку ззовні на якийсь проект ми вкладаємо власні кошти. При цьому, громадська діяльність дозволяє знаходити кошти на реалізацію твоєї ідеї. А ще, ти можеш отримати бонус у фінансовому еквіваленті працюючи над проектом, або у вигляді премій (є Конкурс від Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Мін Освіти і Мін Молоді, різних фондів та інших структур чи у випадку конкурсів).

Робота чи хобі. Зазвичай для людини реалізація ідеї чи проекту є покликом душі і серця, у когось з’являється внутрішня потреба відпочити від роботи і тоді громадська діяльність стає хобі. І є люди, які працюють на фонди і організації, за зарплату на певній посаді. Чудово, коли ці два фактори поєднуються. Тоді людина стає особливо щасливою. Цікаво й те, що у процесі громадської діяльності ти набуваєш певні навички і знайомства, що потім ти легко можеш влаштуватись на роботу, яка тебе цікавить. А бувають випадки, коли громадських діячів запрошують працювати у певні організації та структури.

Кохання і любов. Одна моя знайома дівчина, Олександра, говорить що тільки у випадку коли ти любиш світ і людей, ти зможеш робити гарні справи. І в цій ідеї повністю з нею згодна. Крім того, в цій сфері збираються люди, які схожі між собою. У спільній роботі вони створюють прекрасне. І дуже часто в громадських об’єднаннях утворюються родини. Так в нашій організації Молоді ДемАльянсу вже більше 40 пар і вже багато дітей. 

Реалізація себе/ ідей. Так, ти можеш реалізувати будь-яку свою найкреативнішу ідею, найдивніший проект. І саме тут, ти можеш перевірити себе на витривалість, розвинути особисті якості і створити щось, що інколи здається неможливим.

Створення чогось (для себе та інших). Саме в громадській діяльності ти отримуєш величезну можливість створити, щось особливе, приємне, глобальне, важливе, необхідне, дивне, захоплюче… Тут будь-яка ідея чи проект стають реальністю. Просто треба діяти, вірити і працювати над реалізацією своєї ідеї чи допомогати комусь. Світу і людям приємно, коли ти робиш добро.

Зміна світу. В Школі лідера для молоді від ДемАльянсу є девіз: «Почни з себе – зміни країну!». Кожен маленький крок, проект, реалізована ініціатива змінює тебе і змінює світ навколо тебе. Кожною доброю справою ти можеш допомогти комусь і зробити хороше. Прикладів успішних змін міст і громад безліч! Я наведу  тільки кільки з них: рух «Active Citizens» (Британська рада); проект «Best друг», проект «Icity: місто дружнє до тебе», кампанія «Студенти теж люди», кампанія «Закордонний паспорт за 170 грн» (ВМГО «Молодь ДемАльянсу»); «Урбан майстерня», «Банк добрих справ», Соціальний магазин «Місток» (Благодійний Фонд «Подільська Громада»); Екологічний рух «Зробимо Україну чистою!» («Let’s do it Ukraine!») та багато інших. І це приклади останніх років, а скільки було всього зроблено раніше. Важко, поступово, але світ змінюється. І ти, реалізуючи свою ідею, можеш допомогти стати Україні кращою!

  

 І на останок «бонус» від команди Молоді ДемАльянсу. Корисні джерела, де ти можеш знайти багато цікавого та потрібного:

-          Міністерство Молоді та спорту (дуже корисний розділ «молодь»).

-          Ресурсний центр ГУРТ (все дуже корисно!!!!!! Досліди!).

-          Сайти Посольств, які представлені в Україні (там є програми навчальні, конкурси, різні тренінги і багато цікавих новин).

-          Сайт «Громадський простір» (передивись і знайди щось корисне).

-          Сайт «Міжнародного фонду «Відродження».

-          Сайт «Міжнародного фонду ім. Б. Гаврілишина».

-          Сайт «УНЦПД» (цікава аналітика і останні новини у сфері законодавства й ініціатив).

-          Сайт «Форум благодійників» (помічник для тих, хто займається благодійністю).

Шановний читачу, сподіваюсь кілька моїх роздумів стали для тебе корисними. Успіхів у реалізації твоїх ідей! 


Поділитися:

Дубровський Ігор
Ігор Дубровський, студент 4 курсу міжнародної економіки КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, член правління київського осередку "Молоді Демократичного Альянсу"
Юрій Дяченко
Голова контрольно-ревізійної комісії "Молоді Демократичного альянсу", член правління одеського обласного очередку "Молоді Демократичного альянсу", координатор проектів: "Безкоштовний хостел для переселенців", "Зробимо Україну чистою", театральна студія "Фенікс", ін. 
Рябоконь Вікторія
Архутектор, патріотка і просто хороша людина)))
Стрельченко Вероніка
Голова ХОО ВМГО  Молодь Демократичного Альянсу

Студентка 2 курсу хмельницького національного університету, гуманітарно - педагогічного факультету, спеціальність соціальна педагогіка.

Магазин


Магазин команди

Наші друзі

© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117