Як влаштувати життя переселенців?

Як влаштувати життя переселенців?

В грудні місяці ми запустили проект допомоги внутрішньо переміщеним особам з метою забезпечити їх дахом над головою хоча б на зимовий час. На початку грудня я прийшов на одеський вокзал, де знаходиться координаційний центр по роботі з переселенцями, як виявилося багато людей ночували прямо на вокзалі в кріслах, так як не було у них іншої можливості. Самі переселенці були готові допомогти облаштувати для себе житло аби тільки було де їм переночувати. Запустили проект ми дуже швидко, причиною тому було те, що про його необхідність стали нагадувати самі переселенці та МНС-ники на вокзалі: буквально через пару тижнів наш хостел на Буніна 12 був готовий уже приймати перших переселенців. Допомогли нам у цьому безліч організацій: відгукнулися на заклик допомогти організувати та облаштувати хостел просто одесити та представники громадських організацій та благодійних фондів: "Молодь демократичного альянсу", "Світлий дім", "Маніфест миру", "Фонд Віктора Баранського", "Дорога до дому", "Ассоль", "Корпорація монстрів", підприємці: наприклад, хімчистка "Кімс", приватні освітні установи, державні установи: Центри зайнятості, Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та ін., що також показало актуальність проекту. На даний момент в хостелі проживало вже понад 120-ти чоловік. Це не просто статистика: це вирішена доля майже кожної людини. У хостелі у кожного мешканця є можливість користуватися інтернетом з метою пошуку житла або роботи, ми в свою чергу також допомагаємо їм влаштуватися на роботу або переселитися. У нашому "Центрі допомоги громадянам, біженцям з окупованих територій України та переселенцям із зони проведення антитерористичної операції" (а саме так ми називаємося) надаються комплексні послуги: тут можна не лише зупинитися і привести себе до ладу, якщо ніде переночувати, але й отримати психологічну, юридичну допомогу, для тих, хто у нас проживає виділяються продукти харчування, а значить можна приготувати собі поїсти, не кажучи вже про те, що клієнтів, які до нас потрапляють, також доводиться часто й одягати, і лікувати, не забуваємо також про освітню і культурну складову для них. Крім цього переселенці беруть участь у вирішенні організаційних питань і допомагають нам, собі і один одному.

Матері-одиначки, для яких є загроза лишитися на вулиці з дітьми, у нас теж зупиняються (і не тільки переселенки), їх ми намагаємося переселяти окремо на квартири: по декілька сімей в кожну і також забезпечувати їх потреби в харчуванні та побуті. Для такої категорії термін тиждень-два (а саме стільки в середньому у нас проживають в хостелі) дуже малий, щоб "встати на ноги" і формат хостела "м'яко скажемо" не для них.

"Довгожителів" хостела плануємо переселяти в будинки в області, наприклад, у м Арциз, де, крім цього, вже функціонує обладнаний нами навчальний простір, який переселенці зможуть використовувати з тією метою, щоб навчатися і працювати не виїжджаючи до Одеси або в інші великі міста.

Одночасно в хостелі можуть проживати близько 30-ти осіб, умови хороші, людям подобається. Для того, щоб залишитися в хостелі (спочатку на тиждень) достатньо дотримуватися елементарних правил, з якими кожен обов'язково ознайомлюється, на жаль, є й такі, які не в змозі їх дотримуватися: наприклад, не можна вживати алкогольні або психотропні речовини, необхідно пройти безкоштовне обстеження у лікарів або надати медичні довідки, основне правило у нас - самообслуговування і самоорганізація: необхідно активно займатися допомогою самому собі, ми не "годуємо" "утриманців", ми чудово розуміємо, що люди потрапили в складну ситуацію, з якої поодинці, можливо, їм не впоратися, ми можемо їм у цьому допомогти, але не вийде, якщо люди самі собі допомагати не будуть. Як показує практика такий підхід до вирішення питань переселенців є правильним, унікальним і актуальним.

Нам дуже потрібна допомога для розвитку проекту. Наші контакти: 0663307376, 0939134389, vk.com/deachenko, facebook.com/deachenko, e-mail: deachenko@gmail.com, skype: deachenko (Юрій Дяченко, координатор проекту), 0487363428, 0949307428, 0634569130 (Валерій, адміністратор).

В даний момент, як і завжди, ми шукаємо фінансування на існування проекту, гроші можна перераховувати за реквізитами:

Благодійний фонд "Маніфест миру".

Код ЄДРЮОФОП 39253522.

ЄДРПОУ / ДРФО, Південне ГРУ

МФО 328704

Гривневий р / р 26005054311953

Призначення платежу - оренда Хостела для переселенців (Буніна, 12)


Поділитися:

Дубровський Ігор
Ігор Дубровський, студент 4 курсу міжнародної економіки КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, член правління київського осередку "Молоді Демократичного Альянсу"
Юрій Дяченко
Голова контрольно-ревізійної комісії "Молоді Демократичного альянсу", член правління одеського обласного очередку "Молоді Демократичного альянсу", координатор проектів: "Безкоштовний хостел для переселенців", "Зробимо Україну чистою", театральна студія "Фенікс", ін. 
Рябоконь Вікторія
Архутектор, патріотка і просто хороша людина)))
Стрельченко Вероніка
Голова ХОО ВМГО  Молодь Демократичного Альянсу

Студентка 2 курсу хмельницького національного університету, гуманітарно - педагогічного факультету, спеціальність соціальна педагогіка.

Магазин


Магазин команди

Наші друзі

© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117