Як броварські активісти в Івано-Франківськ їздили

Команда Молоді Демократичного Альянсу Бровари нещодавно повернулася з Івано-Франківська. Як виявилося, люди в цьому місті мають багато цікавих і новаторських ідей, якими із задоволенням діляться з усіма охочими. Прогресивні погляди, амбіційність і прагнення зробити своє місто найкращим дуже нам імпонують. Адже метою нашого візиту був обмін досвідом з громадськими активістами Франківська,а нові знання, які ми отримали, справді мають велике значення для нашої подальшої діяльності.

Вигляд Urban Space з вулиці

Найбільше нас цікавили так звані анти-кафе та вільні простори, де жителі міста можуть збиратися для цікавих обговорень, активно й з користю проводити свій вільний час, розвиватися й допомагати місту. Івано-Франківськ має великий потенціал у цій сфері.У грудні 2014-го року там відкрився перший в Україні громадський ресторан. Заклад під назвою Urban Space 100, має не звичний формат, адже бувзаснований коштом громадян, а 80% прибутку йтиме на фінансування соціально-корисних проектів для розвитку міста. Цей громадський ресторан має сучасний урбаністичний інтер’єр, відкриту кухню, незвичне, але безумовно смачне меню, а до оформлення зали за власною ініціативою долучалися художники.

Ми поспілкувалися з Юлією Ляхович, яка є координатором проекту UrbanSpace 100 та однією зі співвласників. Вона розповіла про громадську ініціативу «Тепле місто», активісти якої намагаються зробити Івано-Франківськ комфортним та змінювати його власними силами. Її основні поради: генерувати тепло, займатися справою з натхненням та ставити перед собою завищені, але досяжні цілі, щоб завжди прагнути кращого.

Юлія Ляхович радо поспілкувалася з активістами

Оскільки UrbanSpace 100 ставить перед собою два завдання: збирати кошти для розвитку міста й служити майданчиком для різноманітних обговорень і зустрічей однодумців, там часто проводяться цікаві події. Тому ввечері 7 лютого,  ми відвідали лекцію експерта з довготривалих стратегій розвитку міст Євгена Глібовицького "Який Івано-Франківськ потрібен Україні?" Він стисло схарактеризував значення кожної частини країни, наголосив на їх цілісності й взаємному доповненні одне одного. Також дав загальну оцінку тому, як змінилася Україна, зазначив високий рівень освіченості, але й наявність тривоги у громадян. Лекція була надзвичайно пізнавальною, тому після неї виникла дискусія, де кожен охочий міг поставити запитання. Тож Олег Берестовий запитав про Бровари та потенціал нашого міста. Євген Глібовицький дав вичерпну відповідь з позитивними прогнозами та можливими небезпеками.

Окрім того, на цій лекції ми познайомилися з Юрієм Филюком, підприємцем-ресторатором, співзасновником проекту «Тепле місто». Слід зазначити, що всі іванофранківці дуже відкриті та готові до співпраці, тож він не став виключенням. З готовністю вислухав наші ідеї та порадив покладатися на власні сили, не боятися відповідальності, а головне – розпочинати те, що задумали.

Отже, натхненні, вмотивовані та мудріші ми повертаємося до Броварів і можливо в нас вийде використати досвід франківців для того, щоб створити в нашому місті такий же цікавий і оригінальний заклад, або навітькраще. Тож успіхів нам!


Поділитися:

Дубровський Ігор
Ігор Дубровський, студент 4 курсу міжнародної економіки КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, член правління київського осередку "Молоді Демократичного Альянсу"
Юрій Дяченко
Голова контрольно-ревізійної комісії "Молоді Демократичного альянсу", член правління одеського обласного очередку "Молоді Демократичного альянсу", координатор проектів: "Безкоштовний хостел для переселенців", "Зробимо Україну чистою", театральна студія "Фенікс", ін. 
Рябоконь Вікторія
Архутектор, патріотка і просто хороша людина)))
Стрельченко Вероніка
Голова ХОО ВМГО  Молодь Демократичного Альянсу

Студентка 2 курсу хмельницького національного університету, гуманітарно - педагогічного факультету, спеціальність соціальна педагогіка.

Магазин


Магазин команди

Наші друзі

© 2012-2019 Команда Демократичного Альянсу

м. Київ, вул. Леонтовича 7, оф. 2
Тел./факс: (044) 338-24-68
e-mail: molod@dem-alliance.org
Адреса для листування: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13, к.117